Özel Hattın Bağlantısı

istemi

Üye
Merhaba arkadaşlar sorum acil özel bir trafo hattı var ve bağlantısı yapılacak geçici kabulden geçtikten sonra gün verildi bu bağlantıyı TEDAŞ mı yapar yoksa hattın montajını yapan firmamı yapmak zorunda?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba ;
şöle bidaha alatıyım netleştirmek için bir dağıtım firmamasınada buluna 34,5 kv hattan enerji müsadesi verilmiş proje si ve montaj yapılmış(malzeme ile ilgili bir sıkıntı yok bağlantı dahil) geçici kabul heyeti tarafından saha kabul edilmiş fakat bağlantı için hattın enerji kesintisi için gün verilmiş benim sormak istediğim dağıtım firması kesiti yapıp hattı bağlantısını kendisi yapması gerekmezmi bence iş güveliği gereği ya hatta bir yakındaki bir fiziki irtibat ayrılmalı yada aynı dağıtım firmanısının hattı bağlaması gerekir bunun ile ilgili bir şartname varmıdır. teşekkurler

hersey hazır ve geçici kabul yapıldıysa dağıtım a.ş. oraya gelir enerjiyi keser ucları ama kendi bağlar ama yükleniciye bağlatır.ama orda bulunur bulunmama lüksü yoktur...

işte bende tam bu konuda ilgili dağıtım firması personeline bunu anlattım ama bir bağlantıyı yapmadılar.Kendimizin bir yapmama sebebi bir ölüm nedeniyle bir süreliğine iş güvenliği uzmanın bize ait olmayan hatlara bağlantı yapmasına izin vermemesi bu nedenle rica minnet bile dağıtım firmasına yaptırtamadım olmadı bir günüm boşa gitti bende bin nasiat bir müsübet den dolayı konuyu incelemek istiyorum fakat bir bilgi kaynak bulamadım yardımcı olmanız dileği ile teşekkurler

işte bende tam bu konuda ilgili dağıtım firması personeline bunu anlattım ama bir bağlantıyı yapmadılar.Kendimizin bir yapmama sebebi bir ölüm nedeniyle bir süreliğine iş güvenliği uzmanın bize ait olmayan hatlara bağlantı yapmasına izin vermemesi bu nedenle rica minnet bile dağıtım firmasına yaptırtamadım olmadı bir günüm boşa gitti bende bin nasiat bir müsübet den dolayı konuyu incelemek istiyorum fakat bir bilgi kaynak bulamadım yardımcı olmanız dileği ile teşekkurler

Merhaba ,

Trafo ile ilğili başvurunuz neticesi evraklarınızda ayrıntılı anlatım var mı ? Bakınız !!! ( şu kadar TR gücü / kablo cinsi , kesiti , metresi , direk vs gibi
sonunda da tüm malz . ve işçilik vs gibi aboneye ait gibi

Sağlıcakla kalın .
Kolay Gelsin .

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri