( Önemli ) Sigorta atması ile alakalı bir problem ??

elektelekt

Üye
Selam. 2 gündür evin içindeki sigortalar değil kapının dışındaki sayacın yanındaki sigorta atıyor. Sebebi neden ?

Fena yağmur yağdı onla alakası var mı ama dün yağmıyordu ama yine attı. Bu arada sayacın yanındaki sigorta nedir ? Evin içindeki sigorta olsa fazla yüklenme yüzünden derdim ama bu sigortanın atması ilginç geldi. Ondan size sorayım dedim arkadaşlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selam. 2 gündür evin içindeki sigortalar değil kapının dışındaki sayacın yanındaki sigorta atıyor.
Sebebi neden ?
Fena yağmur yağdı onla alakası var mı ama dün yağmıyordu ama yine attı. Bu arada sayacın yanındaki sigorta nedir ? Evin içindeki sigorta olsa fazla yüklenme yüzünden derdim ama bu sigortanın atması ilginç geldi. Ondan size sorayım dedim arkadaşlar

siğorta panosunu fotosunu yayınlayın ve atanı belirtin .

Son düzenleme:
Sayacınızın kartında problem olabilir ! sayacın yanındaki sigorta sayaç giriş sigortasıdır. Su girmesi olayına dikkat edin !
Atan kaçak akım rölesimi onu da kontrol edin.

siğorta panosunu fotosunu yayınlayın ve atanı belirtin .

Buyur üstad

Atan, sigortamı kaçak akımmı ?

Hocam resmini attım şimdi daha iyi anlaşılsın diye

7B9358A1-1FA0-4261-A7A1-D42635D120C8.jpeg

Bu arada sayacın yanındaki sigorta nedir ?
sayaç öncesi daire ana siğortası !!!

kapak açık kalmış ise panoya su girmesi ile siğorta özeliğini yitirmiş olabilir .
ne kapaklar gördüm , kapak açık veya kapak yok tabiki su alması konumu da önemli

sayaç panosu siğortanın fotodaki atan siğortanın değeri amperi kaç ? veya net fotosu ( daha iyi olur net çekim )
diğer daire içi siğorta kutusu tüm siğortalarınızın değerleri amperleri veya fotosu ( daha iyi olur net çekim )
daire içi diğer ( siğorta kutusu ) siğortalardan atan oldu mu ?

yüksek amper ( ısıtıcı ) gibi atma anında kullanım varmıydı ?

Dairenin içindeki tüm sigortaları kapatın. sayacın altındaki sıemens sigortayı kaldırın o zamanda atarsa dairedeki sigortalara giden fazı boşa çıkarıp birde öyle deneyin tekrar atarsa kolon hattınızda kısa devre var demektir. Binada kolon hattı şafttan geçiyorsa enerjiyi kesip şaftı kontrol ediniz. Fare kabloları kemirmiş olabilir.

Sayacınızın kartında problem olabilir ! sayacın yanındaki sigorta sayaç giriş sigortasıdır. Su girmesi olayına dikkat edin !
Atan kaçak akım rölesimi onu da kontrol edin.

O dediğim sigortanın fotoğrafı bu üstad

EFA540C6-2B37-4C30-A6F8-7A3D6C934E86.jpeg

Bu arada sayacın yanındaki sigorta nedir ?
sayaç öncesi daire ana siğortası !!!

kapak açık kalmış ise panoya su girmesi ile siğorta özeliğini yitirmiş olabilir .
ne kapaklar gördüm , kapak açık veya kapak yok tabiki su alması konumu da önemli

sayaç panosu siğortanın fotodaki atan siğortanın değeri amperi kaç ? veya net fotosu ( daha iyi olur net çekim )
diğer daire içi siğorta kutusu tüm siğortalarınızın değerleri amperleri veya fotosu ( daha iyi olur net çekim )
daire içi diğer ( siğorta kutusu ) siğortalardan atan oldu mu ?

yüksek amper ( ısıtıcı ) gibi atma anında kullanım varmıydı ?

İçerdeki sigortalar atmadı üstad onlarda sorun yok.
Kullanıöm olarakta ilk gün attığında bayağı uzun bir süre çamaşır makinesi çalışıyordu.
Ertesi gün attığında ise hiçbirşey çalışmıyordu ama o günde çok yağmur yağıyordu.
Dairenin içindeki tüm sigortaları kapatın. sayacın altındaki sıemens sigortayı kaldırın o zamanda atarsa dairedeki sigortalara giden fazı boşa çıkarıp birde öyle deneyin tekrar atarsa kolon hattınızda kısa devre var demektir. Binada kolon hattı şafttan geçiyorsa enerjiyi kesip şaftı kontrol ediniz. Fare kabloları kemirmiş olabilir.

Teşekkürler üstad.

Yapı apartman değil müstakil bir ev. Ondan büyük ihtimal toprak altından gelmiştir sayaca kadar besleme kablosu. Hemde sigorta sık atmıyor. Günde 1 kez atıyor. İlk gün uzun süre çamaşır makinesi çalıştı attı ve kaldırdıktan sonra çalıştı. Ertesi günde anormal bir yağmur vardı. Yine attı.

Son düzenleme:
1) Sayaç panosuna fare falan girip kablo izolasyonunu kemirmiş olabilir. Kablo izolasyon problemi olabilir.
2) Sayaç panosuna su girmiş olabilir.
3) Sigorta arızalanmış olabilir.

Mühürlü bölme olduğu için dağıtım şirketine bilgi vermeden açmaya kalkışmayın. Bilgi verip öyle müdahale edin yada ettirin.

Son üç gündür evdeki sigorta değilde sayaçtaki 15 olan sigorta belli aralıklarla atıyor. Apartman 15 yıllık daha önce böyle bir sıkıntı yoktu.evde prizlerde cihazda yok. Neden böyle okuyor yardım edermisiniz?

Ekli dosyalar

• 0D34BBE2-926D-45A1-AD79-0D25592ED7BD.jpeg
    0D34BBE2-926D-45A1-AD79-0D25592ED7BD.jpeg
    448.9 KB · Görüntüleme: 14

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular