Çimento Fabrikaları Hk.

Konya'da ham alüminyumu işleyen Ak Alüminyum tesislerini gezdim.Hatta küçük bir pano yaptım onlara..En güzel yanı kışın dışarıda hava çok soğuk olmasına rağmen fabrika sıcacıktı :) İnanılmaz güzel otomasyonları var.Bu konuda faydası olacağını düşünüyorum.Plc yazmayı,Scada mantığını kolaylıkla öğrenebilirsin.Çok sayıda motor,sensör,sıcaklık ölçer,pnömatik sistem olduğu için arıza çözme konusunda kesinlikle fayda getireceğini düşünüyorum. Bunun yanında çok sayıda alüminyum işleme makinesi de var. CNC,torna,paketleme makineleri...Yani normal bir fabrikadan çok daha şey öğrenebilirsin.Fabrikada sana öğretecek biri yoksa bu hem yavaş hem de zor olacaktır.Bu ilk başta dezavantaj olarak gözükebilir ama kendin uğraşarak bence hem daha iyi hem de daha sağlam öğrenebilirsin, tecrübeyle sabittir....

Çimento fabrikasının çalışma şartları ağırdır. Genellikle çok az mühendis çalıştığı bu ortamı sever, yani çoğu işini sevmeyerek yapar. Gece-gündüz birbirine karışır. Ama mesleki anlamda kendini geliştirmek için çok ideal bir ortamdır. Yeni başlayan bir mühendise 2000TL civarında maaş önerisi gelir. Uzmanlaşan bir mühendis çimento fabrikasında rahatlalıkla 5-7000 TL arası maaş alır.

demirçelik fabrikaları çalışma şartları çok ağırdır.ağırlığıda duman demirtozu gürültülü ve tehlikeli şartları vardır.tabiiki ağır sanayi olduğu için ücretleride diğer sektörlere göre fazladır. alümünyum döküm sanayii demirçeliklere nazaran daha iyidir. alüminyum eritme ocakları maça döküm kalıp tezgahları maça konveyör bantları enjeksiyon makinaları cnc tezgahları vb birçok değişik alanlarda tecrübe kazanma şansınız olur.slm

şartları zor da olsa çalışmaya değer. rahat bir işte çalışıp hiç bişey öğrenmeyip kendini geliştirememek daha kötü.

Mardin çimento da en acemi mühendis bile 3000 lira maaş alıyor

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

• burda 1500 tl denmiş. bir mühendis en az 2000 ile işe baslar. tecrübe deneyim ve fikir sahıbı oluncca bu maas artar. İnsaatlarda tesisatcı maası gunluk 100 tl iken muhendıs 1500 alır mı ? suan teknısyen teknıkere 2000 veren firmalar varken.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri