Çimento Fabrikaları Hk.

tobrak

Üye
Merhaba, arkadaşlar lafı uzatmadan sormak istiyorum.

1-Çimento fabrikasında yeni başlayan bir elektrik-elektronik mühendisi ne kadarla işe başlar?

2-Tecrübeli bir mühendis ne kadar alır?

3-Çimento fabrikasında çalışmak bir elektrik-elektronik mühendisi için ileriye yönelik bir iş midir? Çalışma şartları nasıldır?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

İlk 2 sorunun cevabını şu an için bilmiyorum. fakat bu sektör de daha önce çalışmış biri olarak (teknisyen),kendinizi çok iyi yetiştirebileceğiniz sektör olduğunu söyleyebilirim.burada 4-5 yıl çalışan mühendisler çoğunlukla buraları daha iyi şartlarda bir işe sıçrama noktası olarak kullanırlar.birde gideceğiniz fabrikanın teknolojik yapısını ve hangi bölgede olduğunu bilmek gerekir.çalışma şartları oldukça zor ve ağırdır.hele hele normal iş yoktur,hep bütün işler işletme şartlarından dolayı ACİLDİR,bazen geceniz gündüzünüze, gündüzünüz gecenize karışır. Bir not daha bir de bu fabrika (cimri patronlardan dolayı) modernizasyon geçirmemiş yada çinlilere yaptırılmış ise o zaman işiniz bir hali zor demektir.

Sayın Demirer34 anladığım kadarıyla çalışacam,yorulacam fakat boşa gitmeyecek yani bana birşeyler katacak cevabınız için teşekkür ederim.Ayrıca maaş konusunda da bilgisi olan kişilerden faydalanmak isterim.

Bir fikri olan var mı?

Bu bence fabrikanın yerine göre değişir. İç Anadolu da bir şehirdeyse yeni başlayan mühendise 1500 TL verirler diye düşünüyorum.
Ama İstanbul,Gebze vb gibi hayat şartlarının biraz daha pahalı olduğu yerlerde min 2000 TL verirler diye düşünüyorum. Anadolu için bilmem ama İstanbul gibi bir yer için 2000 TLden daha düşük bir maaşa çalışmayınız.

Arkadaş çok doğru söylemiş bende birşeyler eklemek istiyorum
Şimdi iç anadoluda 1500 e çalışılıyor istanbul gibi şehirlerde ise 2000 ile başlanılabiliyor ama bir de şu var yaşadığın şehire göre yapacağın harcama belki alacağın birşey istanbulda 80 lirayken küçük bir şehirde yaygın bulunduğu için daha ucuz olabilir Kısaca yapacağın harcamları da işe kat

1500-2000 tecrübeli bir mühendis için bence çok az bi rakam. slm

Merhaba, arkadaşlar lafı uzatmadan sormak istiyorum.

1-Çimento fabrikasında yeni başlayan bir elektrik-elektronik mühendisi ne kadarla işe başlar?

2-Tecrübeli bir mühendis ne kadar alır?
3-Çimento fabrikasında çalışmak bir elektrik-elektronik mühendisi için ileriye yönelik bir iş midir? Çalışma şartları nasıldır?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
ben mesleki gelişimime bu sektörde başlamıs biri olarak sana derimki bu sektör senden çok şey alıcak ve bı okadarda kazandırdıgı olacak
en onemlı artısı da hızlı ve pratik çözümcü olma yolunda gelişmen olucak ama önemli bir nokta var sabır ve gayret olmadıgı takdirde meslekten soğursun bunuda göz önünde bulundurmalısın
Hayatta başarılar dilerim ........

Cevabını esirgemeyen kişilere teşekkür ederek bir soru daha sormak istiyorum. Alüminyum veya demir-çelik fabrikalarında çalışma şartları ve kişiye kazandırdıkları nedir acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri