Çay Kazanı Belirli Zaman Aralığında Çalışması

Zaman rölesi çıkışı ile darba akım şalterini
kontrol etseniz nasıl olur?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektroniği bu yüzden çok seviyorum işte. Bir prolem için zibilyon tane çözüm üretebiliyorsun. Bende bir öneride bulunayım. Okulda sürekli wifi varsa akıllı röle kullanarak istediğiniz gibi çalıştırma yapabilirsiniz.
1672484050670.png

Darbe akım anahtarına, açma ve kapama için , aynı kontaklara kontak vermek gerekmezmi. Tırnaklı zaman rölesi, ayarlı oldugu süre içinde. (06.30*18.00 gibi) devamlı kontak verecektir.

ama, eldekı mevcut röleyı kullanma kıstıyorlar ve bu ımpuls değil. Legrand tırnaklı zaman rölesi.

@zeybek ustam termostatsız ısıtıcı olmaz diye düşünüyorum. Gücü verdikten sonra kaynayınca ya da su belli seviyenin altına düşünce güç kesilecektir. Seviye sensörü yoksa sorun olmaz. Rezistans 100 dereceyi geçince üzerindeki termostat yine kesime gidecektir.

@zeybek ustam termostatsız ısıtıcı olmaz diye düşünüyorum. Gücü verdikten sonra kaynayınca ya da su belli seviyenin altına düşünce güç kesilecektir. Seviye sensörü yoksa sorun olmaz. Rezistans 100 dereceyi geçince üzerindeki termostat yine kesime gidecektir.
Termostat zaten olmazsa olmaz, kontaktör sonrası kablolar (ısıtıcı içine monte edilmiş olan ) termostat+ısıtıcı grubuna baglanacaktır.
Veya, termostat, nasılsa var olan kontaköre zaman sayıcı ile seri baglanır.

Son düzenleme:
Hocam 100 saate kadar rezerv ömrü varmış. İçindeki ya şarjlı pil ya da süper kapasitördür. İçindeki artık herneyse cihaz satış için raflarda beklerken cihazın ömrü 5 gün sonra biter cihaz çöp olurdu. Birde bunların dijital olanları var. Onların içindeki piller şarjlı değil 5 yıl ömürleri oluyor. Geçen hafta iki farklı markaya ait astronomik zaman rölesinin pilini değiştim. Birisi entes dtr10 du içindeki pil Ekli dosyayı görüntüle 94130 buydu. Diğer rölenin markasını hatırlayamadım onunda içindeki pil Ekli dosyayı görüntüle 94131 buydu.

Uzun zamandır kullanılmayan bir cihaz olduğu için sizin pil ya da kapasitör voltajını 0,3V olarak ölçmeniz normal. Birşey olmamıştır devre rafta bekleyeceği düşünülerek ona göre üretilmiştir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. İçinden bir fotoğraf paylaşabilirseniz pil mi kapasitörmü anlamış oluruz merakımız giderilir :)Bu arada aradan uzun yıllar geçmiş. Sizi güneş gözlüklü profil fotoğranız ile hatırlıyorum. Profil fotoğrafını değiştirmişsiniz sakal yakışmış maşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 94128
Ekli dosyayı görüntüle 94129
Tam olarak urunumuz bu ustam. Ben enerjiyi kestikten sonra belirli sure saat sesi geliyor kadran hareket ediyor. Pil asagida foto yukluyorum. Sarjli ni mh 1.2v button pil diye geciyor. Bu arada eski nick isminiz neydi sizi hatirlayamadim. Bu forumda 2010 dan beri bulunmaktayim bir zamanlar cok sık girerdim son zamanlar ailevi sıkıntılarımdan dolayi pek katilamiyorum.
Elektroniği bu yüzden çok seviyorum işte. Bir prolem için zibilyon tane çözüm üretebiliyorsun. Bende bir öneride bulunayım. Okulda sürekli wifi varsa akıllı röle kullanarak istediğiniz gibi çalıştırma yapabilirsiniz.Ekli dosyayı görüntüle 94133
Ustam bu cok iyimis ya. Bunun baglantisina baktim. Faz notr girip faz notr cikiyor. Bununla kontaktorun A1 ve A2 bobin uclarini kontrol etsek cok iyi olur. Bence bu daha mantikli. Hafta sonu olayi da var bizde. Hafta sonu calistirmazdik.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221231-213132_Chrome.jpg
    Screenshot_20221231-213132_Chrome.jpg
    280.6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Darbe akım anahtarına, açma ve kapama için , aynı kontaklara kontak vermek gerekmezmi. Tırnaklı zaman rölesi, ayarlı oldugu süre içinde. (06.30*18.00 gibi) devamlı kontak verecektir.
6.30 da bir sinyal gönderirsiniz açılır, 18.00 da bir sinyal gönderirsiniz kapanır.
Tam olarak urunumuz bu ustam. Ben enerjiyi kestikten sonra belirli sure saat sesi geliyor kadran hareket ediyor. Pil asagida foto yukluyorum. Sarjli ni mh 1.2v button pil diye geciyor. Bu arada eski nick isminiz neydi sizi hatirlayamadim. Bu forumda 2010 dan beri bulunmaktayim bir zamanlar cok sık girerdim son zamanlar ailevi sıkıntılarımdan dolayi pek katilamiyorum.

Ustam bu cok iyimis ya. Bunun baglantisina baktim. Faz notr girip faz notr cikiyor. Bununla kontaktorun A1 ve A2 bobin uclarini kontrol etsek cok iyi olur. Bence bu daha mantikli. Hafta sonu olayi da var bizde. Hafta sonu calistirmazdik.
Hocam telefonunuza uygulama yüklüyorsunuz uygulama üzerinden ister manuel aç kapa yaptırabilirsiniz, isterneniz şu saatte çalış su saate dur şeklinde programlama yaptırabilirsiniz. 100-120 TL ye alınabiliyor. Dediğiniz gibi cihazın çıkışını direkt kontaktöre bağlayabilirsiniz. Cihazın adı CATA-CT4015. Burada da kulanım klavuzu var. https://cata.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/media/15/ct-4015-manual.pdf Size özel mesaj gönderiyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri