Çamaşır makinesi motorunu akü ile çalıştırma

Bedk

Üye
Merhaba arkadaşlar çamaşır makinesi motorunu bir projede kullanmak istiyorum. Sorum ise motor akü ile çalışır mı? Birde hız kontrolünü nasıl yaparım?
Projem elektrikli mini bike yapmak. Bunun için ben 2 adet 12v akü düşündüm yeterli olur mu? Sorularıma cevap alırsam projeyide yaparken konu açarım.

Ekli dosyalar

• IMG_0890.jpg
    IMG_0890.jpg
    33.5 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_0891.jpg
    IMG_0891.jpg
    132.5 KB · Görüntüleme: 1,417
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yeterli olmaz çamaşır makinası motoru tahminim 24 v dc ile 50 100 devir arası döner yavaş be güçsüz tam devir ve güç te çalışması için 220 volt dc gerekir koşu bandı motoru gibi tahminim + bu motordan yeterli güçü alabilmeniz zor bence 24 volt marş motoru kullanman daha mantıklı ekonomik istiyorsan yada silecek motoru türünde redüktörlü 12-24 volt dc motorlar olabilir.. Çamaşır makinası motorları 220voltur ve üniversaldir yani dc yada ac 220 volta ihtiyaç duyar tam verimli çalışabilmesi için saygılar...

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

img_0891-jpg.35408

niye 2 tane motor var? voltajı yükseltirsen daha iyi olur piyasada satılanlar 70v ve üzeri gerilimle çalışıyor ...

Çamaşır makinesi motoru olmaz. O motordan düşük gerilim ile verim alamazsınız.

Ayrıca yüksek deviri çok sesli düşük deviri güçsüzdür.

Üniversal motor Doğru Akımda daha iyi çalışır. 10 Voltun altında bir gerilimde bile döndürebilirsiniz hafifçe.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri