Çamaşır makinesi kilidi

Gonya42

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar. Acil yardımınıza ihtiyacım var. Arçelik çamaşır makinesinin kapağını kapattığım zaman makineye elektrik geliyor fakat kilitlemiyor ve su almıyor çalışmıyor. Biraz sert vurduğum zaman çalışıyordu artık o şekilde de çalışmamaya başladı. Kilit arızası olduğunu düşünerek yeni kilit aldım ve taktım. Fakat durum yine aynı. Acaba sorun ne olabilir.
2 ve 1 numaralı girişlere elektrik kalemiyle yaptığım kontrolde elektrik var ama 3 te yok acaba sorun kabloda mı.
IMG20200201221354.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ana kart arızalanmış emniyet anahtarı soketleri ni kısa devre yaparsan çalışır

Hocam bu kısa devre işini nasıl yapacam bilgisizliğimi mazur gör. Birde anakart değişimi parça işçilik ne kadar tutar acaba ortalama. Ben değiştirebilir miyim yoksa ustamı çağırmlıyım.

Sokette ki kablo renkleri gözükmüyor ama genelde kalın iki kabloyu birbirine bağlamam gerekiyor kırmızı ve gri olabilir renkleri biri ikili kablodur
Hocam bu kısa devre işini nasıl yapacam bilgisizliğimi mazur gör. Birde anakart değişimi parça işçilik ne kadar tutar acaba ortalama. Ben değiştirebilir miyim yoksa ustamı çağırmlıyım.

Bu iki kabloyu birbirine bağlaman gerekir
Screenshot_20200202_094626.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam teşekkür ederim. Kabloları birleştirince makine çalıştı. Ama son bi sorum olacak, ben 1/2 ay bu şekilde çalıştırsam bi sıkıntı olur mu? Bantlasam başka bi yerle temasını önlesem makineye zarar verir mi?
IMG20200202103823.jpg

fakat kabloyu biraz kalın bağla birde kapak açıkkende cihaz çalışır ona dikkat et çalışırken çoluk çocuk kapakla oynamassa sıkıntı olmaz
Hocam teşekkür ederim. Kabloları birleştirince makine çalıştı. Ama son bi sorum olacak, ben 1/2 ay bu şekilde çalıştırsam bi sıkıntı olur mu? Bantlasam başka bi yerle temasını önlesem makineye zarar verir mi?Ekli dosyayı görüntüle 61154

Eyvallah hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için çok sağol.

Bu şekilde çalıştırmak tehlikelidir hem çocuklar hem sizin için bile, arkadaş biraz bahsetmiş en yakın zamanda kilidi değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri