Çamaşır Makinesi Kart Arızası

Salih445

Üye
Arkadaşlar Ariston AV102 çamaşır makinesi yıkamayı yapıyor, durulamaya geçeceği zaman suyu boşaltıp iki üç kere ara sıkma da yapıyor sonra uzun süre pompa çalıştırıp videodaki arızayı veriyor, Başka kart ile sorunsuz çalışıyor makine.
20210514_115535.jpg

üstadım, dediğinizi yapacağım, bu çıkarımı nasıl yaptığınızı müsaitseniz yazarsanız benim için de bilgi olur.
Sesli düşünüyorum: Bu parça 5v civarında çıkış yapıyormuş, ne tesadüf ki eeprom da bu voltajlarda çalışıyor,, buna göre bu parça dengesiz ya da yetersiz voltaj verince program sapıtıyor ve hataya düşüyor,,, sipariş vermeden önce elimde bulunan 680ufluk kondansatörü değişsem bi şans düzelir mi hocam?

en çok arıza yapan parça odur, elime arızalı kart geldi mi, ilk önce çatlak patlak var mı bakarım, sonra da o entegreyi değiştiririm, % 90 çalışır zaten epromda arıza varsa ben tamir edemiyorum

Anladım ustam, kart 2003 yılına ait, sıkma ve ara sıkmalarda ani ve denge sağlamadan hızlanma yapıyor ve kazanı çok sarsıyor, ben memlekette olmazsam ailem için yedek kart niyetine kullanmak amacıyla tamir edeceğim. Makinedeki 2010 yılının kartı çok dengeli ve güzel çalışıyor.

Anladım ustam, kart 2003 yılına ait, sıkma ve ara sıkmalarda ani ve denge sağlamadan hızlanma yapıyor ve kazanı çok sarsıyor, ben memlekette olmazsam ailem için yedek kart niyetine kullanmak amacıyla tamir edeceğim. Makinedeki 2010 yılının kartı çok dengeli ve güzel çalışıyor.
ben makineden anlamam sadece kart tamiri yaparım. arızalı parçayı bulur değiştiririm. çalışırsa özel servis kazanır. yetkili servis zaten bana kart getirmez.

Bugün kondansatör değişiminden sonra yıkama açtım yıkarken bi anda makinenin ışıkları gitmiş. tny264 değiştikten sonra tekrar yazarım..

TNY264 ve yanındaki 3 adet kondansatör değişti, Yıkama anında bazen prosestat hatası verdiği için sol üst köşedeki 6 pinli soketin baştan 3. bacağı ile D17 arasına, 4. bacak ile D16 arasına direkt kablo atıldı, şu ana kadar bir problem gözlenmedi.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri