Çamaşır makinası kayışı yerinden çıkmış.

Esas kız

Üye
çamaşır makinası modeli : 3332 arçelik

sorun : çamaşır makinası kayışının yerinden çıkması.

makinina su alıyor ve sıkma yapıyor. seslerden anlıyorum. Makinamın kayışında kopma yok. Elle çevirdiğimde kasnak hareket ediyor. Kayışı yerinde taktığım zaman iki devir attıktan sonra kayış yerinden fırlıyor. Makinanın motoru dönüyor gayet. Kayışı çıkardığım zaman fijuuuuu diye bi ses veriyor. kayış olmadığından olsa gerek.

sizce makinamın kayışı esnemiş olabilir mi. buji muji teknik parça isimleri demeyin, nerededir makinanın içinde öğrenci ve kız halimle anlamam. yapabileceğim bişeyse denerim. Tarif etmeniz yeterli. yardımlarınızı bekliyorum.

olmadı bacım git yaptır derseniz duruma göre maliyetler neler olur.

sağolun.

bulunduğunuz il neresi ? muhtemelen kazan rulman / bilyalarınızda sorun var. yani kazanın orta göbeği. buradaki rulmanlar hasarlı olduğu için kasnak yalpalı döner ve kayış atar. sizin yapabileceğiniz bir durum yok. yklaşık maliyeti 70-100 tl arasıdır

bulunduğunuz il neresi ? muhtemelen kazan rulman / bilyalarınızda sorun var. yani kazanın orta göbeği. buradaki rulmanlar hasarlı olduğu için kasnak yalpalı döner ve kayış atar. sizin yapabileceğiniz bir durum yok. yklaşık maliyeti 70-100 tl arasıdır

ustam katılıyorum sana bilyalarda sorun olduğunu düşünüyorum

kayış gergin degıl olabılır kayısı tak gergınlıgını yokla asırı gevsekse kayısı ayar yerlerınden ger ve tekrar dene atarsa makınayı degıstırmen gerekıyor :)

rulman grubu kayışı atacak duruma geldiyse çamaşır makinesinin genel durumunu kontrol etmek gerekiyor.sırada bekleyen bir kaç arıza daha olabilir.amortisörler ve su tahliye pompasını kontrol ettirin.tağmir masrafları kabarık çıkarsa AVM lerde uygun fiyata(300 tl) makinalar bulabilirsiniz.

İl istanbul. Bugün arçeliğin servisine gittim kazanı tutan bişi dedi amcada bilya milya herhalde. kanyak a teşekkürler. hepinize alttaki terazilere bastım.

muhtemelen yüz liraya falan yaparlar. öğrenciyim ya illa kazık yiyeceğim. neyse. sağolun.

makina işi servis işidir bilmeyen birisi için çok zor sonra daha büyük bir masraf olabilir....

kasnak ve motor rulmanlarını değiştir, akabinde kayışınıda yenile ama...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri