arçelik çamaşır makinası kayış atıyor

birol28

Üye
10 senelik 3320 model 600 devir makina kayış atmaya başladı.motoru ve kasnağı baktım yerlerinden oynamış değil. sürekli makinanın ön tarafına doğru atıyor. kasnağın cevrasi düz.kayışın kaymaması için bir kademe yapılmamış. nasıl halledeceğiz bunu .teşekürler

Makinanızın son onarımı sırasında motor mili üzerine darbe almış balanslı dönmesi kayışın atmasına neden oluyor. Bu şekilde inatla kayış degiştirilirse kasnak kırar. motor milinin tornacıda balans yapılması gerekir

Kayışı yerine takıp kasnağı elle bir çevir motor milindemi kasnaktamı üstten baktıgında belli olacaktır. Kasnagı makine çalışırken üstten bir izle makine sıkmadamı yoksa normal yıkama esnasındamı atıyor. Birde kayışı kontrol et takıldıgında esneme mesafesine bak motora yakın bölümden en fazla içe dogru 2cm esnemesi lazım. Eğer kayışta bir gevşeme varsa sürekli atmayapar. Bi kontrol et bakalım. Saygılar

balans yaptırmanız gerekli.

motor milinde bi problem olmadığını zannediyorum. cünkü elle kasnağı ceviriyorum kayış kasnağın üzerinden kayıyor. bide şu olay normalmidir sizce. kasnağı elle tutup sağa sola hafif zorladığım zaman esneme yapıyor. kasnağı söktüm rulmanın içindeki milin sanki aşınmış gibi br durumu var .yani mili pense ile tutup esnetiyorum yerinden oynuyor. problem bundan ibaret mi acaba. bide makine kurutmadan sonra otomatik kapanmıyor. bu nedendir sizce . ilginenlere teşekürler

TAmbur milinde oynama var ise rulman yatakları,tambur mili veya rulman bozulmuş olabilir boşluk olmaması gerekiyor. Makinenin tamiriyle ilgili bilgi sahibi degilsen dışarıdan destek almanda yarar var. tambur milinde bir sıkıntı var ise tornada düzeltilmesi rulmanlarda bir sıkıntı var ise rulman yatagı sökülüp yeni rulman ve keçe çakılması gerekiyor. Saygılar

kayıs saglamssa motor mili üzerindeki puleyi kontrol etmen gerekiyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri