Çalışmayan Priz

soman

Üye
Merhabalar. Duvardaki prizin faz tarafında elektrik mevcut fakat nötrde kopukluk var sanırım. Boat kontrolü yaptım. Şimdi 2 metre yandaki prizin sadece nötr kısmından bozuk prize dışardan kablo çeksem çözüm olur mu?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar. Duvardaki prizin faz tarafında elektrik mevcut fakat nötrde kopukluk var sanırım. Boat kontrolü yaptım. Şimdi 2 metre yandaki prizin sadece nötr kısmından bozuk prize dışardan kablo çeksem çözüm olur mu?

Yeri siz biliyorsunuz .
Nötr olmadığını nasıl anladınız ?

1 - Buattın kabloları gözükür fotosu
2 - Arızalı prizin iç kablolar gözükür fotosu
3 - 2 m yanındaki prizin iç kablolar gözükür fotosu

Kontrol kalemiyle faz var diyorsanız onunda yalan olma ihtimali var . Bir ölçü aleti ile kontrol edin prizi.

olur ama sağlık değildi

Yeri siz biliyorsunuz .

3 - 2 m yanındaki prizin iç kablolar gözükür
Yeri siz biliyorsunuz .

3 - 2 m yanındaki prizin iç kablolar gözükür fotosu
kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde elektrik birinde var ama cihaz çalıştırmıyor.
Bu prize takılı üçlü prizden fişi çektiğimde ark yapıyordu bazen. Bir sefer de ana sigortayı artırmıştı.
Yarın foto atmaya çalışicam.

Son düzenleme:
Kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde elektrik birinde var ama cihaz çalıştırmıyor.
Bu prize takılı üçlü prizden fişi çektiğimde ark yapıyordu bazen. Bir sefer de ana sigortayı artırmıştı.
Siz uydurukda olsa bir ölçü aleti bulun. Fotoğraf lazım değil.

Daha önce çalışan bir prizse öncelikle buattan kontrol edilmesi gerekir. Muhtemelen orada bir gevşeme olmuş olabilir.

Kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde elektrik birinde var ama cihaz çalıştırmıyor.
güzel insan, sanırım faz ve nötr kavramlarını umarım tam olarak biliyorsundur. her ne kadar kontrol kalemi kullanmasak ta. nasıl ve ne işe yarar biz birazcık biliriz. bildiğimiz içinde tornavida yerine kullanırız. şimdi sen prize bir cihaz takıyorum çalışmıyor dersen anlarım ama kontrol kalemiyle baktım; birinde yanıyor birinde yanmıyor dersen. ki olay öyle görünüyor. sen en iyisi elektrikçi çağır.

güzel insan, sanırım faz ve nötr kavramlarını umarım tam olarak biliyorsundur. her ne kadar kontrol kalemi kullanmasak ta. nasıl ve ne işe yarar biz birazcık biliriz. bildiğimiz içinde tornavida yerine kullanırız. şimdi sen prize bir cihaz takıyorum çalışmıyor dersen anlarım ama kontrol kalemiyle baktım; birinde yanıyor birinde yanmıyor dersen. ki olay öyle görünüyor. sen en iyisi elektrikçi çağır.
birinde var derken, olması gerektiği gibi demek istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri