ÇİN'den Ürün Getirmek

3elibrahim

Paylaşımcı üye
Arkadaşlar çinden ürün nasıl getiririz prosedur nasıl işlemektedır?Bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?:confused:

Çin sitelerinden malı alın Kredi kartı veya paypal gibi bir ödeme yöntemi ile parayı ödeyin adamlar ürünü gönderiyor.

Değişmedi ise 150 EURO ya kadar serbest gümrüğe falan takılmıyor. 20 -30 gün gibi ürün geliyor.

Bence en önemli kriter kargo dahil olmasına dikkat edin yoksa astarı yüzünden pahalıya gelir.

1 kere Denemek için kızıl ötesi sıcaklık ölçer aldım yukarıda yazdığım şekilde oldu. Bana PTT kargo ürünü teslim etti.

Hocam o fiyat düştü 75 euro oldu.Çinden aldığınız malın üzerine gift(yazdırın) daha garanti olsun derseniz sample yazdırın fiyatı da 0 yazsınlar.Eger aynı urunden 10dan fazla alırsanız gümrüğe takılır.Ben teslimat adresi olarak öğretmen olduğum için okul adresini veriyorum üzerinede educational material yazdırıyom genelde gümrüğe takılmıyor.Gümrüğe takılırsa aracı firmalar size ulaşıyor.Yaklaşık olarak 800Tl ye malınıza gümrük edersiniz.İlk ödemede sizin adınıza dosya açılıyor.2. ödemelerde 600 falan olur.Malın adedi ve fiyatı ile gümrüğe ödenen para arasında pek alaka yok o yüzden 10 da getirseniz 1000 de getirseniz aynı parayı ödersiniz.Normal kargolar 2-3 hafta expressler 5 günde falan gelir.Ödemeyi paypal ile yapın daha güvenli olsun...

Arkadaşlar ben olayı ticari boyutta düşünüyorum.CCTV ürünlerinin pazarının ülkemizde çok pahalı oldugunu bariz ortada.IR GECE GÖRÜŞLÜ KAMERA burda 150 dolar civarında iken çinde bu aynı ürün 35 dolar civarı aradakı rakam farkı karmıdır?vergıler yoksa çok mu yuksek,bundan dolayı bu işe merak sarmaya başladım

Normal bir güvenlik firmasının sitesine gir.Orda gördüğün yarı fiyatına bayilere satarlar.Son kullanıcıya 200$ olan kamerayı 100$ alırsın işin özü bu

Normal bir güvenlik firmasının sitesine gir.Orda gördüğün yarı fiyatına bayilere satarlar.Son kullanıcıya 200$ olan kamerayı 100$ alırsın işin özü bu
burda 100 dolara satılan ürün orda 35 dolar civarı tolga 264

hadi 35 dolara ürünü oradan aldın buradaki kdv vs vergiler binecek hadi onuda sorun etmedim ya ürünlerde sorun olursa çinli ile nasıl başedecen ve müşterine garanti vermeyecekmisin ? ben 3 yıl önce ledli ampul getirdim daha sonra arızalılar çıktı ben müşterime yenisi verdim ama yenisini kendim alamadım yani işin öncesimi sonrasımı ? orası önemli

hadi 35 dolara ürünü oradan aldın buradaki kdv vs vergiler binecek hadi onuda sorun etmedim ya ürünlerde sorun olursa çinli ile nasıl başedecen ve müşterine garanti vermeyecekmisin ? ben 3 yıl önce ledli ampul getirdim daha sonra arızalılar çıktı ben müşterime yenisi verdim ama yenisini kendim alamadım yani işin öncesimi sonrasımı ? orası önemli

SY MESLEKTAŞIM kdv,ötv vede naklıye %40 masraf biniyor.Garanti olayında diğer firma ile mutabıkız.Öncelikli olarak 1 adet gelıyor,şu anda.Daha sonra 200 civarı alacağım.Ona görede piyasaya devamını getirecegım.tabıkı bu esnada firmanın ürün arıza oranı ortaya çıkacak.Şu anki cctv ürünlerinin çoğu çin malı ama benım kullamdıgım ürünlerde arıza oranı %1 civarı

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri