Hava swtichleri hakkında bilgisi olan var mı?

karasercan

Üye
Merhaba arkadaşlar internette bir konu üzerinde araştırma yapıyorken karşıma trigatron diye birşey çıktı yüksek enerjili yüksek voltajı anahtarlamaya yarayan bir ürün geçmiş projelerimde bu konuda çok sıkıntı yaşadığım için ilgimi çekti ve bununla ilgili ürünü temin etmeye yada yapmaya karar verdim. Ürünün konusu iki metal arasındaki boşluğu elektrik arkı ile iyonize edip bir anahtarlama elemanı olarak kullanma üzerine çalışır böylece sistem birbirine temas etmeyen iletkenler üzerinden iletime geçer ve kontak yapışmasının önüne geçilir çalışma prensibi buna yakın bir ürün varsa benimle paylaşırsanız sevinirim internette ürün olarak bulamadım gaz deşerj tüpleri gibi çalışıyor anladığım kadarıyla ama aynı ürünler mi hiç bilmiyorum bir bilen varsa yoruma
Trigatron-Switch-Configuration.png

Arkadaşlar deneylerimi tamamladım bu konu ile ilgili ilerde çalışmak isteyenler olursa diye buraya notlarımı bırakıyorum çelik, alüminyum ve bakırla denedim elektroliz bakır ile yaptığım denemeler iyi sonuç verdi ortadaki ve çıkış ucuna 10000 voltluk güç kaynagı bağladım elektrod mesafelerinide 1 mmden az olacak şekilde konumladım 250 volt 100A gibi bir güçü anahtarlamayı başardım

Ekli dosyalar

• d9c0ff56-d869-4227-a130-5f70ea92c815.jpg
    d9c0ff56-d869-4227-a130-5f70ea92c815.jpg
    99.9 KB · Görüntüleme: 12
  • Beğen
Tepkiler: jes

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,805
Son üye