Gelen elektrik faturalarımı kaydetmek istiyorum

sailor84

Üye
Arkadaşlar Merhaba

firmamızdaki benden önce gelmiş mevcut elektrik faturalarını arşivlemek istiyorum.Gelen faturalardaki bazı bilgileri (endüktif,kapasitif değerlerini ve birim fiyatlarını da) kaydedebileceğim bir tablo oluşturmak istiyorum.Böyle bir döküman kullanan varsa ve benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

Saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bir işletmede çalışan ve elektrikle ilgilenen yada elektrik faturası ödeyen herkesin rahatlıkla kullanacağı ve çok faydalanacağı (günlük ortalama tüketim, reaktiflik(endüktif ve kapasitif) oranları, tek zamanlı ve çok zamanlı tarifeler için ödenecek enerji bedeli, reaktif ceza ödenip ödenmediği, tek zamanlı tarife ile çok zamanlı tarife için ödenecek extraların(Enerji fonu, TRT payı, Bel. Tük. Ver., KDV) ne olduğu, uygun tarife seçim bilgisinin olduğu) bir dosya. Excelde hazırladığım bu dosyayı tüm kontrolkalemi kullanıcılarıyla paylaşıyorum. Dosyanın içinde hangi kısımlara nasıl veri girileceği ile ilgili açıklamaları yaptım.

Sitede bulunan
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/birkaç-sayaç-değeri-tek-sayaçtan-okunuyor-ama.26831/page-2

Adresinde bulunan faturanın verilerini bu dosyaya girdim. Adresteki fatura bilgileriyle benim hazırladığım Excel dosyasındaki verileri karşılaştırabilirsiniz.

Dosya ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...zasyon-takibi-uygun-tarife-seçimi-xls.28665/

Herkesin faydalanması dileğiyle.

Ekli dosyalar

• elektrik faturası-kompanzasyon takibi, uygun tarife seçimi.xls
    51.5 KB · Görüntüleme: 29
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn. hemmuhhemtek, mesajı yazdıktan sonra son düzenlemeyi yapmak için iki saat sınırı var. Bu süre sonunda düzenleme yapılamamaktadır. Düzenlenmesini istediğiniz mesajınızı (geçerli bir sebebi ilebirlikte) Moderatöre Bildir butonu ile bildirdiğinizde gerekeni yaparız.
Bu konudaki mesajlarınızı şimdiden düzenliyorum.

Çok teşekkür ediyorum hemmuhhemtek.tam da böyle bişey arıyodum.Paylaşımın için teşekkürler.İyi çalışmalar

Çok teşekkür ediyorum hemmuhhemtek.tam da böyle bişey arıyodum.Paylaşımın için teşekkürler.İyi çalışmalar

Sayın Sailor84;
Bu paylaşmış olduğum dosya sadece faturalarınızı kaydetmeye yönelik olmayıp, belkide size(ve bunu kullanabilen herkese) kar sağlayacak bir dosyadır. özellikle tek zamanlı tarife mi avantajlı yoksa çok zamanlı tarife mi avantajlı sorusunun cevabını tarife birim fiyatlarını girerek bulabilirsiniz.
Teşekkürünüz yanı sıra yazının sol alt köşesindeki değerlendirme butonuna tıklayarak değerlendirme yaparsanız sevinirim.
faydalı olması dileğiyle

Allahü teala razı olsun. emeğinize sağlık.

benim merak ettiğim bir husus var. bütün değerleri girdim ödenecek miktar 467.949,50 bunu nasıl değerlendireceğiz şimdi ödeceğimiz miktar eski paraya göre

467.949,50 milyon mu

yoksa 467.949,50 milyar mı burada bir hesap hatası var sanırım.

benim merak ettiğim bir husus var. bütün değerleri girdim ödenecek miktar 467.949,50 bunu nasıl değerlendireceğiz şimdi ödeceğimiz miktar eski paraya göre

467.949,50 milyon mu

yoksa 467.949,50 kuruş mu????.

467.949,50 milyon mu

yoksa 467.949,50 kuruş mu????.

Birim fiyat hanesine yazdığınız değer kuruş olmalı. Veriler dosyaya yazdığım şekilde girilirse sonuç TL olarak(yeni parayla) çıkacaktır.

saygılar...

Sayaç çarpanın 8165ti sanırım ilk indirdiğimde dosyayı onun için öyle uçuk bir rakam çıkıyordu. meğer benim sayacın çarpanı 30 mıuş 30 yazınca fiyatta düzeldi.

Allahü teala razı olsun bu program çok işime yaradı.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri