Kontrol Kalemi

E-ticaret Paketleri ve Fiyatları Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitesi kurulumu yaparken kişi ve işletmelerin tercih edebileceği üç farklı yöntem bulunuyor. Online mağazalarını kurmak isteyen işletmeler hazır e-ticaret paketleri, açık kaynak kodlu yazılımlar ya da e-ticaret sitesi yazdırma yöntemlerinden birisini seçerek sitelerini kuruyor.

 

E-ticaret sitesi kurma yöntemleri arasında maliyet farklılıkları olduğu için de e-ticaret sitesi kurma maliyetlerini düşürmek isteyen işletmeler daha çok e-ticaret paketlerini tercih ediyor. Böylece uygun e-ticaret sitesi fiyatları ile işletmeler sitelerini kurarak internetten satışa başlayabiliyor.

 

E-ticaret sitesi kurmak isteyen işletmeler için e-ticaret sitesi fiyatları ile ilgili bilgi vereceğimiz E-ticaret Paketleri ve Fiyatları Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı bu yazımızı inceleyerek sizler de bu konular hakkında bilgi edinebilir ve doğru e-ticaret alt yapısını seçebilirsiniz.

 

E-ticaret Paketi Nedir?

 

E-ticaret paketi genellikle yazılım ve bilişim firmaları tarafından geliştirilen ve e-ticaret firmalarının tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik donatılan alt yapılara verilen isimdir.

 

E-ticaret sitesi fiyatları paketlere ve paketlerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle her firmanın e-ticaret paketi seçimi yaparken fiyatlar ile beraber özellikleri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Gelin şimdi hep beraber e-ticaret paketleri hakkında dikkat etmeniz gereken önemli noktalara bir göz atalım.

 

E-ticaret Paketlerinin Temel Özellikleri

 

E-ticaret paketlerini kullanarak online satış sitesi kuracak olan kişi ve işletmelerin önem vermesi gereken konuların başında e-ticaret paketlerinin temel özellikleri yer alıyor. Çünkü e-ticaret sitesi fiyatları paketlerin temel özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Genellikle düşük bütçeli e-ticaret paketlerinde temel özellikler kısıtlanırken yüksek bütçeli e-ticaret paketlerinde bu kısıtlanma bulunmuyor.

 

Markaların bu noktada temel özellikler bakımından seçim yaparken;

 

 • E-posta adresi sayısı

 

 • Trafik

 

 • Database

 

 • Domain

 

 • Hosting

 

 • E-ticaret modeli

 

Gibi önemli noktaları göz önünde bulundurarak e-ticaret paketlerini karşılaştırması ve buna uygun bir şekilde e-ticaret paketi seçimi yapması gerekiyor.

 

Tasarım Özellikleri

 

E-ticaret sitesi kurarken önemli olan bir diğer nokta da tasarımdır. Çünkü bir e-ticaret sitesinin tasarımı ne kadar profesyonelse ve güven verirse markaların satış yapma ihtimali o kadar artış göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret firmaları e-ticaret sitesi fiyatlarını karşılaştırırken tasarım özelliklerinde belirli unsurlara dikkat etmelidir.

 

 • Sürükle bırak özelliği

 

 • Responsive uyumlu e-ticaret temaları

 

 • Sayfa tasarım sihirbazı

 

 • Kurumsal sayfaların tasarlanma imkânı

 

Gibi özellikleri barındıran e-ticaret paketlerini tercih ederek sizler de e-ticaret sitenizin tasarımını profesyonelce yapabilir ve sektörde başarılı olabilirsiniz.

 

Sanal Pos Anlaşmaları

 

E-ticaret sitesi paketleri içerisinde yer alan özelliklerden bir diğeri de sanal poslardır. Bazı e-ticaret paketlerinde markaların kullanabileceği anında sanal pos özelliği bulunurken bazılarında ise bulunmamaktadır.

 

Anında sanal pos özelliği e-ticaret firmalarının hızlı bir şekilde satış yapmasına imkân sağlayan özelliklerden birisi olduğu için e-ticaret sitesi fiyatlarını karşılaştıran kişilerin e-ticaret paketleri içerisinde bu özelliğin olup olmamasını da göz önünde bulundurması gerekir.

 

İndirimli Kargo Anlaşmaları

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan işletmeler genellikle e-ticaret maliyetlerini düşürmek için kargo anlaşmaları yapmaktadır. Kargo anlaşmalarından fiyat teklifi alırken de markalar aylık gönderim sayısı göstererek indirim alabilmektedir. Bu nedenle yeni kurulacak e-ticaret sitelerinin bu verileri paylaşması mümkün değildir.

 

Bazı e-ticaret altyapı sağlayıcıları işletmelerin bu konuda mağdur olmaması için kargo firmaları ile kendileri anlaşma yapmakta ve e-ticaret paketi satan alan müşterilerini bu anlaşmalardan yararlandırmaktadır. Böylece e-ticaret yapan firmalar altyapı sağlayıcısı sayesinde e-ticaret sitesi masraflarını azaltmaktadır.

 

E-ticaret Entegrasyonları

 

E-ticaret süreçlerini profesyonel bir şekilde yönetebilmek için her markanın e-ticaret entegrasyonlarına ihtiyacı bulunur.

 

 • Santral Entegrasyonları

 

 • Muhasebe – ERP Entegrasyonları

 

 • Ödeme Sistemi Entegrasyonu

 

 • Pazaryeri Entegrasyonu

 

 • Kargo Entegrasyonu

 

 • XML Tedarikçi Entegrasyonları

 

E-ticaret firmalarının kullanması gereken entegrasyon modelleri arasında yer alır. Bazı e-ticaret paketlerinde tüm entegrasyonlar bulunurken bazılarında ise bu entegrasyon modellerinin bir bölümü bulunmakta ya da hiç bulunmamaktadır.

 

Bu nedenle e-ticaret paketi satın almak isteyen kişi ve işletmelerin e-ticaret sitesi fiyatlarını karşılaştırırken entegrasyon özelliklerini de göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekmektedir. Böylece e-ticaret firmaları bütçelerine uygun olan ve e-ticaret süreçlerini profesyonelce yönetebilecekleri e-ticaret paketlerini bulabilmekte ve profesyonel bir çalışma yapabilmektedir.

 

Ticimax E-ticaret Paketleri ile Profesyonelliği Yaşayın

 

E-ticaret sitenizi kurarken sizler de Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilirsiniz. 15 yılı aşkın tecrübesi ile e-ticaret firmalarına alt yapı ve e-ticaret çözümleri sağlayan Ticimax’ın e-ticaret alt yapılarını kullanarak e-ticaret sitenizi hızlıca kurabilir ve internetten hızlıca satışa başlayabilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret alt yapılarında yer alan tema, modül ve özellikler sayesinde e-ticaret süreçlerinizi profesyonelce yönetebilir ve e-ticaret sektöründe başarılı olabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ