Kontrol Kalemi

ABB 2014’ün En Yenilikçi Global 100 Şirketinden biri

ABB 2014’ün En Yenilikçi Global 100 Şirketinden biri

  Thomson Reuters, ABB’yi üst üste üçüncü kez “En Yenilikçi Global 100 Şirket” arasında konumlandırdı. Ödül, dünya genelindeki şirketlerin global inovasyona, fikirlerin korunmasına ve buluşların ticarileştirilmesine olağanüstü bağlılıklarının tescili olarak kabul edilmekte.

  images-stories-e_0914-abb_ceo6-200x134_0

  ABB CEO’su Ulrich Spiesshofer, “Bu ödülle takdir edilmek, bizi doğrular nitelikte. İnovasyon ABB’nin DNA’sına işlemiş bir unsur ve Next Level stratejimizin en büyük dayanağıdır. Pazara nüfuz etme, inovasyon ve genişlemeye odaklandığımız karlı büyüme stratejimizin merkezinde yeni teknolojiler yer alıyor” dedi.

  ABB, Next Level stratejisini Eylül 2014’te duyurdu. Şirket, pazara nüfuz etme, inovasyon ve genişlemeye (PIE) odaklı insiyatiflerle karlı büyüme sağlayacağını söyledi.

  ABB 2014 yılında, aralarında dünyanın ilk gerçek anlamda insan etkileşimli robotu YuMi’nin geliştirilmesi de bulunan, teknolojik atılımlarını duyurdu. YuMi, insan ve robotun yan yana çalıştığı ve güvenliğin robota bir fonksiyon olarak yüklendiği yeni otomasyon çağı için tasarlandı. YuMi robot; tüketici elektroniği, bilgisayar ve iletişim sektörlerine yönelik, özellikle parça montajı için tasarlanan robotların pazarını büyütecek.

  ABB’nin diğer inovasyonları arasında, güç kapasitesini neredeyse iki katına çıkararak yaklaşık 2600 MW enerji iletimi sağlayan yüksek gerilim doğru akım (HVDC) kablolar bulunuyor. Deniz tabanı ve yeraltı uygulamalarında 1500 km. uzaklıklara kadar iletim sunan kablo, nüfusça yoğun veya çevre yönünden duyarlı alanlarda etkili enerji iletimi için ideal bir ürün.

  Şirket ayrıca, dünyanın ilk, yalıtım amacıyla kükürt hexaflorür (SF6) yerine yeni bir gaz karışımından faydalanılan yüksek gerilim güç kesici teknolojisinin kullanıldığı bir proje duyurdu. Bu yenilik, sera gazı salımlarını çok az bir düzeyde tutarak teknolojinin karbon ayak izini azaltıyor.

  ABB, araştırma ve geliştirme için her yıl 1.5 milyar dolar yatırım yapıyor. Şirket, 20’den fazla ülkede yaklaşık 8.500 teknoloji uzmanı istihdam ediyor.

  Dünyanın önde gelen güç ve otomasyon teknolojileri firmalarından olan ABB (www.abb.com) kamu hizmetleri, endüstri, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerinin performansını artırırken çevre üzerindeki etkilerini de azaltıyor. ABB Grubu yaklaşık 100 ülkede 145,000 civarında çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ