Wincc ile Programlama

HansAndersen ' Alıntı:
james_sr ' Alıntı:
Wincc ile pc arasinda illa profibusa gerek yok eger ethernet modulu varsa oda olabilir.

Doğru...O da şu şekilde olabilir

OPC==> Bağlantı tipleri;

S7-200 pc access OPC server

---PC/PPI ile PPI kablo
USB/PPI kablo (order number: 6ES7 901-3DB30-0XA0)
RS232/PPI kablo (order number: 6ES7 901-3CB30-0XA0)
RS232/PPI kablo (order number: 6ES7 901-3BF21-0XA0)
---PROFIBUS CP ile MPI ve PROFIBUS
CP5613, CP5611, CP5511, CP5512
---Dahili ve harici modemler ve modem modül S7-241
---Ethernet for Local Area Networks (LAN) ve Wide Area Networks (WAN) CP243-1 veya CP243-1 IT kullanarak

bundan sonra söze gerek yok :) güzel özetlemişsin eline sağlık. önemli olan ucuz olması veya elinde hangisi varsa onu kullanmak sonuçta okulda yapılacak.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
uzun süredir giremedim güzel cevaplar yazılmış teşekkürler.
maliyet olayından dolayı profibus falan kullanmamamı söylemişsiniz.öncelikle söyliyeyim maliyet önemli değil.
elime şimdi wincc flexible programı geçti.daha önce kullanmadığım için biraz garp geldi ama fazla zorlanmam gibi.

üstte belirtildiği gibi ppi kablom var veya ethernet.
şimdi sorum şu sizce kolaylık bakımından profibus,ethernet veya ppi kablosu hangisini tercih ediyim.

profibus daha önceden kullanmadım bilmiyorum nasıl olduğunu...

elinizde basit de olsa wincc flexible veya wincc ile yapılmış bir program varsa paylaşabilirmisiniz.örnek olması açısından.

cevap yazanlara tekrar teşekkür ediyorum...

Bir kere yanlış yere konu açmışsın.İkincisi WinCC flexible ile ilgili örnek projeleri Siemens support sayfalarında bulabilirsin

hocam kaç mesaj sonra mı aklına geldi yanlış yere konu açtığım.takıldığınız yerlere bakın ya.ortaya bişeyler çıksın mesajlarda sadece bilgi olsun bişeyler paylaşılsın mantığı ile cevap yazarsanız sevinirim.daha sonra farkettim yanlış yere yazdığımı ama değiştirmek benim elimde değil malesef.sölemenize hiç gerek yoktu...

arkadaslar merhaba birşey sormak istiyorum kullanmak için S7-200 224 XP aldık. Sıtpo Power Suppy, USB Kablosu fakat plc nin kutusundan herhangi bir sey çıkmadı tanıtım kağıdı veya cd yazılım gibi. yazılımı ayrımı alıyoruzz?

S7-200 ile Micro-Win Programı kullanılır buda lisanslı bir programdır. . Micro - Win programının çeşitli versiyonları formda arattırma yapabilirsen bulabilirsin.

pc access diye bi opc server var. o programı kullanman gerekiyor. bende kullanacağım ama pc access programını bulamadım. bulan arkadaşlar varsa ve yayınlarlarsa sevinirim. herkese kolay gelsin

Selam arkadaŞlar bİ sorum olacakti cevap verİrsenİz sevİnİrİm.wincc 6.2 de ladder dİyagramiyla proje yapilabİlİyormu.İyİ ÇaliŞmlar.

WinCC ile birlikte kullanılan Ladder programlamaya benzer bir programlama şekli vardır ki.Bu CFC (Control function chart ) olarak adlandırılır. Ama genelde FBD ye benzer.Dolayısıyla WinCC içerisinde direkt kullanabileceğin ayrı bir LAD editör mevcut değildir.Sadece Step 7 nin LAD editörünü WinCC ile birlikte kullanabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri