voltaj düşmesi ve projeksiyon ???

Şu harf hatası işaret hatası ile ilgili bir olay var anlatmadan geçemeyeceğim :)

Babam teknik öğretmenken (şuan emekli) , öğrencisinin biri sınav sonucuna itiraz eder, öğrencisiyle aralarındaki konuşma;
- Hocam cevap +20 olacak ben -20 bulmuşum siz o sorudan bana hiç puan vermemişsiniz !
- Yavrum evden dışarı çıkacaksın termometreye baktın +20 gördün aslında hava -20 ! dışarı şortla çıktın götün dondu aynı şey mi?
- !
- Arada kırk birim hata var yavrum anladın mı hatanı?
- Haklıymışsınız Hocam.
:D:p

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şu harf hatası işaret hatası ile ilgili bir olay var anlatmadan geçemeyeceğim :)

Babam teknik öğretmenken (şuan emekli) , öğrencisinin biri sınav sonucuna itiraz eder, öğrencisiyle aralarındaki konuşma;
- Hocam cevap +20 olacak ben -20 bulmuşum siz o sorudan bana hiç puan vermemişsiniz !
- Yavrum evden dışarı çıkacaksın termometreye baktın +20 gördün aslında hava -20 ! dışarı şortla çıktın götün dondu aynı şey mi?
- !
- Arada kırk birim hata var yavrum anladın mı hatanı?
- Haklıymışsınız Hocam.
gitti mabad:)
abi iste anlatamiyorsun bazilarina, o prca oraya olmaz diyorum. adam temiz dc istior diyorum hala bu is amfiye benzemez gibisinden sacmalik.
yaw bir kere ac ripple dan en cok etkilenen mamul amfidir. bunu bilmeyecek kadr cahilsen ne diyim

Cihazların bağlı olduğu prizler aynı hat üzerinde olduğundan olabilir mi ?

Cihazların bağlı olduğu prizler aynı hat üzerinde olduğundan olabilir mi ?
zaten biz de ondan bahsediyoruz ya:)
bak şimdi. sen saatten başladın. prize bir kablo attın. ordan devam lambalara ordan bir priz daha bir priz daha.
en dipte diyelim buz dolabı var.
ne olacak. ona kadar kablo uzayacak. eh direnç de artacak. sen bir de ince hat kullanadın.
ince kablo artı 2.5 kw akım çeken bir motor.
floresanlar.
bunlar birleşiyor. işte senin frekans oluyor 50 değil 49 hz. ya da yükseliyor. içine o mamullerin yarattığı frekanslar karıştı çünkü.
bu nedenle senin gerilim oynuyor.
napacan?
binada topraklama var mı?
varsa ne durumda?
bina tesisat hatları ne kalınlıkta?
bak misal benim de odam çok dipte. ve ben burda ptc içeren bir makine-misal benim pc nin monitoru,tamir ettiğim tüplü tvler-çalıştırdığımda seninki gibi ampul bir an için kararıyor. ben sorunu biliyorum. en uzaktakı ve değişmemiş tesisat.
senin de büyük ihtimal bundan o kadar yazımız da bunları anlatıyor ya zten:)
her ne kadar yaşlı uzman abim parlayarak söylese de senin makinendeki emi filtre yetersiz kablolama nedeni ile işini göremiyor. projektore mümkünse şalterden itibaren yeni bir tesisat çek. mümkün değilse de o tesisatta aşırı akım çekecek bir şey ve özellikle floresan bulunmasın. o kısımlarda ampul kullan mümkünse. led de olur.

tekrar merhaba,
öncelikle cevaplarınız için herkese teşekkürler.projeksiyonum panasonic lb280.lambası 230w çekiyor,toplamda 300w güç çekiyor.ampüller tasarruflu ampül (23w).buzdolabı 15-20 yıllık beko buzdolabı.buzdolabını neredeyse evdeki tüm prizlerde denedim.sonuç değişmedi.ev iki yıllık,topraklama sorunu yoktur diye düşünüyorum.elektrikten pek anlayan biri değilim o yüzden kablo incemi değilmi anlamam.ben 650 va line interactive ups almayı düşünüyordum.sizce işe yararmı acaba.emi filtre daha iyi olur diyosanız uygun emi filtre için bir satın alma linki verebilrmisiniz.birde nasıl takarım emi filtreyi. @yolgezer74 @binbaşı @YaşlıUzman

emi filtre için uğraşmana pek gerek yok aslında. kendi kablosunu sıkı sıkıya dola bir tane cırt ile bağla.
linkteki parçayı biliyorum kömür diye geçer güzel bir alet işini belki görür ama çok değil.
evet tahmin ettiğim gibi ampul çok büyük. onun tesisatını ayrı çektirebilirsen iyi olur. ups alırsan da sadece projeksiyonu çalıştırırsın işni görür düşüncesindeyim.

Projeksiyon cihazı sürekli çalışan bir cihaz değil(Online ups güç kaybı önemli değil yani). Tam sinüs çıkışlı online ups sorununu kökten çözer.

emi filtre için uğraşmana pek gerek yok aslında. kendi kablosunu sıkı sıkıya dola bir tane cırt ile bağla.
linkteki parçayı biliyorum kömür diye geçer güzel bir alet işini belki görür ama çok değil.
evet tahmin ettiğim gibi ampul çok büyük. onun tesisatını ayrı çektirebilirsen iyi olur. ups alırsan da sadece projeksiyonu çalıştırırsın işni görür düşüncesindeyim.

evde kiracıyım.ev sahibimde ayrı tesisat çektirmeye pek yanaşmak istemez.fakat ben ampülleri 10w led ampüllerle değiştirebilirim.birde emi filtre için kendi kablosunu sıkı sıkıya dola demişsiniz ama pek anlamadım.biraz daha açabilirmisiniz.

Projeksiyon cihazı sürekli çalışan bir cihaz değil(Online ups güç kaybı önemli değil yani). Tam sinüs çıkışlı online ups sorununu kökten çözer.
anladım fakat online upsler 1kva'dan başlıyor bildiğim kadarıyla.yani 700den aşağı bulamam sanırım.projeksiyon 1000tl zaten :)
line olanı işe yaramazmı diyorsunuz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri