Topraklama 75 volt

Şimdi bu basit soruya cevap vermek gerekiyor.Mühendis ve profesyonel üyeler nerede?...Bir yerde kısa devre olabilir yazsam veya ilgili elektrik kurumuna müracaat yazsam bu da basit cevap oluyor...
Basit cevaplarınızdan sonra kendimizi çok yıprattığımızı farkettik artık saha sizin...HARUN

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
az değil de, esneyen hayvanla, gülen hayvanı ayırt edemiyor. bir de o kediciğe burada karakulak derler. latincesi de pardustur.
Paskomya seni elektrik çarpsın emi !!!! Burada bedava eğlence buldum siz de yakayı ele veriyorsunuz!Hem bir monofaze trifaze soruya susuyorlar bana yazıyorlar.Bu da ilginç burada çiraklarla eğlencem bitsin...İyi Geceler! .....Şaka.....ORHAN

Paskomya seni elektrik çarpsın emi !!!! Burada bedava eğlence buldum siz de yakayı ele veriyorsunuz!Hem bir monofaze trifaze soruya susuyorlar bana yazıyorlar.Bu da ilginç burada çiraklarla eğlencem bitsin...İyi Geceler! .....Şaka.....ORHAN
bedduan tuttun diyecektim ama geç kaldın. 220 -380 ve birde 10000 volta çarpıldım zaten. ama işin en ilginç tarafı şok aleti yaptım bir tane, onu da ilk önce kendi üzerimde denedim. ne demişler" iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır. AC elektriği hiç sevmem. gittiğim işletmelerde (fabrika ve yatlar) yaptığım tadilatlarda asla elektriği kendim almadım bağlamadım. işletme sorumlusuna bağlattım. bizler burada aklımızın zekatını dağıtıyoruz. "nerede mühendisler" diye soruyorsun ya; orada adam diyor elektrikçi çağır. işte o adam üniversite hocalarına ders verir. bir bildiği var ki. elektrikçi çağır demiyor. daha elimde avometre yok diyorsun, lambalı amfi zımbırtısı yapayım diyorsun. bizler burada yardım ederken kişinin sorduğu soruya ne kadar vakıf olduğuna bakarız. yoksa cevap çok. ama elektrik şakaya gelmez ve gevşekliği hiç sevmez. bak burada değerli ustalarım var, hiç biri ben şu kadar milyonluk fabrikanın işini yapıyorum demiyor. bu gün bütün kibarlığım üzerimde ağzımı hiç kirletmedim. ve bu forumda ağızı en kirli benden başka çok az adam var. hem giritli balıkçıyım, hem de sanayi çocuğu. saçma sapan cevaplar verme, adam gibi sorular sor, yorumlar yap. yap ki adamdandır diyelim. yoksa o esneyen karakulaktan farkın kalmaz.. pardon o senin için gülüyordu değil mi?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri