Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Sevgili Burak arkadaşım hazırlık hariç 3 dönem demişsin.Yani hazırlık + 1.5 yıl öğrenim. Peki normalde aldığın puan tam burslu olabiliyormuş evet. Peki senden geriye kalan %25 lik kısmı nasıl veriyorsun.Totalde senden şuan ne kadar para gitti.Ayrıca hazırlığı okumak mecburi mi? Bunu geçmek için bir sınav falan yokmu? Kıbrıs barınma,yemek vb. bunlar nasıl?Birde Bosnada ki müh. tamamlama ile kıbrısta ki müh. tamamlama arasında bir fark varmı( yök denkliği vb.)Sorularımı cevaplarsan hem ben hemde buradaki arkadaşlarımız biraz daha detaylı öğrenmiş olur.Teşekkür ederim.

Sayin darkblow arkadasim,
Okul harcimin % 25 ini 905 euro pesin 305 euroda belirttikleri tarihlerde odeyecrgim okul ayarliyor odeme planini..hatta onumuzdeki sene tekrar sinava girip %100 burslusuna yukseltme sansim oldugunu soylediler.%100 burslularda okula sadece 1000 tl verdiler bu sene.hazirlik okumak bolum icon.mecburi fakat ingizce seviyen iyiyse sene basinda ve yariyilda yani bu ocak ayinda prof. Sinavi yapiyorlar bolume gecmek icin suan tek cabam o yonde benim.
Kibrista yasam turkiyeye gore biraz daha pahali fakat arada ucuk farklar yok...
Aldigim egitimde herhangi bir muhendislik tmamlama diye gecmiyor direk osym tarafindan kayit oldum ve derslerimi transfer ettiler.denkllil konusunda kibristaki universitenin herhangi bir problemi yok.ayrica uuniversifenin diplomasi mavi diploma diye geciyormus dunyada gecerliligi olan bir.diplomaymis.bu yuzdende okulda cok fazla yabanci ogrenci var...

değerli
user-offline.png
kıbrısta bir öğrencinin yemek , barınma aylık ortalam gideri ne kadar detaylı bilgi verebilir misin?
bir de makine mühendisliği bölümü yok üniversitede sanırım klavuzda yoktu
teşekkürler

okulun yurdunda kalırsanız yıllık 5000 euro ıstıyorlar fakat ozel yurtlarda senelık yemek dahıl 5000-7000 lıraya kalabılııyrz.Eve cıkmak daha mantıklı oluyor eve cıkan arkadaslarım war aylık 350 lıra kısa bası kırayle aylık ortalama 500 lıraya gecınılebılır ama bu kısıye gorede degısık tabıkı..
Benım sıze tavsıyem makına muhendıslıgı Ukü de yoksa dıger universitelere bı transkrıpt yollayıp derslerınızı ınceletmenız yanı Girne amerikan, yakın dogu, ve dıger kıbrıs unıversıtelerıne transkrıptınızı ıncetmenızı tawsıye ederm...

Sayin darkblow arkadasim,
Okul harcimin % 25 ini 905 euro pesin 305 euroda belirttikleri tarihlerde odeyecrgim okul ayarliyor odeme planini..hatta onumuzdeki sene tekrar sinava girip %100 burslusuna yukseltme sansim oldugunu soylediler.%100 burslularda okula sadece 1000 tl verdiler bu sene.hazirlik okumak bolum icon.mecburi fakat ingizce seviyen iyiyse sene basinda ve yariyilda yani bu ocak ayinda prof. Sinavi yapiyorlar bolume gecmek icin suan tek cabam o yonde benim.
Kibrista yasam turkiyeye gore biraz daha pahali fakat arada ucuk farklar yok...
Aldigim egitimde herhangi bir muhendislik tmamlama diye gecmiyor direk osym tarafindan kayit oldum ve derslerimi transfer ettiler.denkllil konusunda kibristaki universitenin herhangi bir problemi yok.ayrica uuniversifenin diplomasi mavi diploma diye geciyormus dunyada gecerliligi olan bir.diplomaymis.bu yuzdende okulda cok fazla yabanci ogrenci var...

Teşekkür ederim verdiğin cevaplar için.Aklıma takılanlar olursa yine rahatsız ederim :).

bellek3 kardeşim rica etsem ygs ve lys sonuç belgelerini yenilermisin zaman aşımına uğramış...Şimdiden Teşekkür ederim

sat sinavina bugun girdim. sinav saat 8 de basladi ve ogleden sonra 13.30 da bitti :) . ingilizcesi cok zor oldugu kadar matematik bolumu o kadar kolay. matematik sorularinin cogunu yapanin gectigini biliyorum. ayrica essay bolumu var. 10 section dan olusuyor sinav ve her section 25 dk. suruyor. essay sectionu da 25 dk.

sayın volcanos kardeşim sat sınavı 4 mayıs için kayıt yaptırdım ama admission ticket ta sınav başlama saati dışında her bilgi var sat resmi sitesinden de bu bilgiye ulaşamadım anlayamadım nedir..?bi de hesap makinesi serbest diyor şaka mı..:)

Arkadaşlar Merhaba Mühendislik tamamlama ile ilgili yakın zamanda gerçekleşen aşağıdaki gelişmeler ümit verici gibi görünüyor.. Yorumlarınız?

Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları ‘nın Mühendislik Tamamlama Programına Yönelik İlk Resmi Adım Atıldı | Yrd. Doç. Dr. Uğur Soy « Sakarya Üniversitesi
bu gelisme umit verici ama bu konuda gercek somut adimlar atilmadikca sadece gorusmelerde kalacagini dusunuyorum cunku yillardir duydugumuz seyler bunlar insaallah neticesi olumlu sonnuclanir..paylasim icin tesekkurler..

bu gelisme umit verici ama bu konuda gercek somut adimlar atilmadikca sadece gorusmelerde kalacagini dusunuyorum cunku yillardir duydugumuz seyler bunlar insaallah neticesi olumlu sonnuclanir..paylasim icin tesekkurler..

hadi bakalım inşallah.Allah kimsenin emeklerini zayi etmesin.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri