Su soğutma devresi ..

Bir proses galiba.. Çalışan bir sistemi soğutmak amaçlı sanırım

Bu durumda doğru çözüm için sistemi genel olarak iyi anlamak gerekiyor. Ben olsam enerji verimli olması açısından sistemi şu şekilde tasarlamaya çalışırım.

önce bu suyu ısıtma ihtiyacı olan bir yere gönderirim ve bir miktar suyun sıcaklığını alırım.
Eğer o imkan yoksa ısıyı havaya atmasını sağlayacak bir eşanjör ve fan sistemi kurarak dış havayla(yazın 35-40 derece olan kışın daha düşük olan) suyun sıcaklığını azaltırım. En sonrada bir çiller vasıtasıyla 15'e düşürmeye çalışırım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok doğru...

Forumda bir çok konuyu okuyup cevaplamaya çalışıyorum ancak şu varki bir çok konuda hiç detaya girilmiyor. Sorulan sorular bazen yarım eksik bilgi içeriyor ve bu şekliyle cevaplamak yorum yapmak biraxda kendimizden bişeyler katarak oluyor.

Aslında konu tam anlatılsa belki çözüm farklı ve daha akılcı olacak.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Bu durumda doğru çözüm için sistemi genel olarak iyi anlamak gerekiyor. Ben olsam enerji verimli olması açısından sistemi şu şekilde tasarlamaya çalışırım.

önce bu suyu ısıtma ihtiyacı olan bir yere gönderirim ve bir miktar suyun sıcaklığını alırım.
Eğer o imkan yoksa ısıyı havaya atmasını sağlayacak bir eşanjör ve fan sistemi kurarak dış havayla(yazın 35-40 derece olan kışın daha düşük olan) suyun sıcaklığını azaltırım. En sonrada bir çiller vasıtasıyla 15'e düşürmeye çalışırım.

doğru söze ne denir. işin de doğru şekli bu işte.

Çok doğru...

Forumda bir çok konuyu okuyup cevaplamaya çalışıyorum ancak şu varki bir çok konuda hiç detaya girilmiyor. Sorulan sorular bazen yarım eksik bilgi içeriyor ve bu şekliyle cevaplamak yorum yapmak biraxda kendimizden bişeyler katarak oluyor.

Aslında konu tam anlatılsa belki çözüm farklı ve daha akılcı olacak.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Serkan bey mesaj atamıyorum size ?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

hocam senin işin eşanjörle falan olmaz dönen su sıcaklıgı yüksek eşanjörün olması imkansız bunu bil
senin işini görecek cihazın bizde fiyatı 15 20 bin tl dir ortalama

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri