Demirdöküm termosifon arızası

gokmnalt

Üye
arkadaşlar merhaba..bende yaklaşık 15 yıllık bir 50 litrelik demirdöküm termosifon var şu an modelini bilmiyorum.normalde en düşük ısı olan 30 dereceye getirdiğimde yanmaya başlayan ve su ısınınca sönen termostat ışığı hiç bir sıcaklık seçimi yapmadan açma kapama düğmesini açar açmaz yanmaya başladı ve suyu ısıtmıyor artık..normalde suyu ısıtırken sofbenin içinden gelen seste yüzde 95 oranında azaldı..sanki ısıtıyorda çok çok az ısıtıyormuş gibi bir ses..bu sorun hakkında bir öngörüsü olan var mı acaba?

arkadaşlar merhaba..bende yaklaşık 15 yıllık bir 50 litrelik demirdöküm termosifon var şu an modelini bilmiyorum.normalde en düşük ısı olan 30 dereceye getirdiğimde yanmaya başlayan ve su ısınınca sönen termostat ışığı hiç bir sıcaklık seçimi yapmadan açma kapama düğmesini açar açmaz yanmaya başladı ve suyu ısıtmıyor artık..normalde suyu ısıtırken sofbenin içinden gelen seste yüzde 95 oranında azaldı..sanki ısıtıyorda çok çok az ısıtıyormuş gibi bir ses..bu sorun hakkında bir öngörüsü olan var mı acaba?
Rezidans sorunlu olabilir.omaj a bakmak gerekir.birde kart vardır onlarda , kart da buzzer a bakmak yararlı olacaktır.

Rezidans sorunlu olabilir.omaj a bakmak gerekir.birde kart vardır onlarda , kart da buzzer a bakmak yararlı olacaktır.
Hocam olay bu..acma kapama dugmesi kapaliykende termostat isigi yanmaya basladi

Ekli dosyalar

• 20220906_101850.jpg
    20220906_101850.jpg
    158.5 KB · Görüntüleme: 27

Fişinden çekmeniz , tehlike sona ersin
Dairenizde kaçak akım koruma rölesi yok herhalde .
Kaçak akım koruma rölesi yoksa evinize sokmayın bu tür nevi cihazları .

Kireç için ve diğer tüm daire için veya ürün ( cihaz ) önü filitreler ve tüm daire için basınç düşürücü kullanmanız .

Büyük ihtimalle !!! ( videolar )

Son düzenleme:
Fişinden çekmeniz , tehlike sona ersin
Dairenizde kaçak akım koruma rölesi yok herhalde .
Kaçak akım koruma rölesi yoksa evinize sokmayın bu tür nevi cihazları .

Büyük ihtimalle !!! ( videolar )

yok hocam resim çekmek için açtım.şalterden kapatıyorum

yok hocam resim çekmek için açtım.şalterden kapatıyorum

Önemli olan bu sorunlu cihazı ne yapacaksınız ?

Şalterin ( siğorta ) üzerine yazı yazmanız ( DİKKAT açmayınız )

Dİğer :
Tamamen devre dışı bırakmanızda yarar vardır . ( hiç bu ürün cihaz yok gibi )

Dairenizde topraklama varmı ? var ise kaçak akım koruma rölesi kullanılması .

Kolay gelsin . Sağlıcakla kalın .

Önemli olan bu sorunlu cihazı ne yapacaksınız ?

Şalterin ( siğorta ) üzerine yazı yazmanız ( DİKKAT açmayınız )

Dİğer :
Tamamen devre dışı bırakmanızda yarar vardır . ( hiç bu ürün cihaz yok gibi )

Dairenizde topraklama varmı ? var ise kaçak akım koruma rölesi kullanılması .

hocam servisi aradım..eve gelip bakmak için bile 250 tl istediler.peki dedim ben kireçlenme olduğunu düşünüyorum öyle çıkarsa temizliği toplam ne kadar..700 dedi:):)))ani ısıtıcı alıyorum ihlas....hiç uğraşamam bununla koyacam kapının önüne kim alırsa alsın..bi elektrikçi getirip söktüreceğim..zaten tam 21 sene olmuş alalı vadesi bitmiştir

Belki Bakım yapılıp bir süre daha kullanılabilir, sökmeden anlaşılmaz. Sonuçta ekonomik ömrünü tamamlamış. Ani ısıtıcı yüksek akım/güç çektiğinden tesisat uygun mu bakmak lazım. Bina yaşı termosifon yaşında ise bile kablo bağlantılarında sorun olabilir!

hocam servisi aradım..eve gelip bakmak için bile 250 tl istediler.peki dedim ben kireçlenme olduğunu düşünüyorum öyle çıkarsa temizliği toplam ne kadar..700 dedi:):)))ani ısıtıcı alıyorum ihlas....hiç uğraşamam bununla koyacam kapının önüne kim alırsa alsın..bi elektrikçi getirip söktüreceğim..zaten tam 21 sene olmuş alalı vadesi bitmiştir

Ani ısıtıcıda kabloları ( kablo kesiti ) ve siğortayı B tipi amper ? değiştirmeniz siğorta kutusundan özel hat çekmeniz gerekir . ( şimdi hali ile de özel hat kablo ( kesiti çapı ? hesaplamalar yapılarak ) olması gerekir ve B tipi , siğorta amper ? )

Ani su ısıtıcısında aynı şekilde kireç faktörü ( şimdi de kireç önleci sistem kurulması ve basınç düşürücü )

Tek avantajı suyu ani ısıtma yapması ( bu cihazda kullanma özelliklerine dikkat etmeniz gerekir . )
Ani su ısıtıcısı içinde sıcak su bırakmamanız .
Sıcak su dışarıya çıkmadığı için ani su ısıtıcısı içinde su kaynayacaktır . ( ılıklaştırmanız gerekli )

Şimdide dairenizde olması gerekir ( kaçak akım koruma rölesi . 30mA )

Örnek link .
https://www.demirdokum.com.tr/urunler/demirdokum-dt4-titanium-15950.html

1800 watt ani ısıtıcı 7000 wattlarda

DİĞER:
Tam koruma hiç bir zaman ( % 100 olmaz ) “Allah'a emanetiz .
Kendimizi koruma içinde önem almakta fayda vardır .
Termosifon için ( 1800 watt ) için önüne 10mA ( 16A veya 25A ) kaçak akım koruma rölesi sisteme takılırsa faydası vardır B tipi firmanın önerdiği siğorta amperi .

Ne kadar doğru ? araştırmanızda fayda vardır .

elektrik-akiminin-insan-vucudu-uzerindeki-etkisi-768x427.jpg

Örnek benzer sayılır ürün pdf .

Ekli dosyalar

• 87e285a5-9aec-48a8-99a2-4a2793f2bb14.pdf
    7.6 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar