Su soğutma devresi ..

Aircont

Üye
Değerli arkadaşlar merhaba
Bir konı hakkında yardım ve taze fikirlere ihtiyacım var
Su sıcaklığı +55 derece gelen bir sistemde suyun sıcaklığını +15 dereceye düşürecek bir sistem yapmak istiyorum
Doneler şöyle
Dakikada 3 debi
Ortam sıcaklığı 50 derece
Su sıcaklığı +55 derece
İstenilen sıcaklık +15 derece
En ucuz en verimli sistem ne olabilir sizce ?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yapacağınız sistem o ortam ısısının içinde ise imkansız...

Değerli arkadaşlar merhaba
Bir konı hakkında yardım ve taze fikirlere ihtiyacım var
Su sıcaklığı +55 derece gelen bir sistemde suyun sıcaklığını +15 dereceye düşürecek bir sistem yapmak istiyorum
Doneler şöyle
Dakikada 3 debi
Ortam sıcaklığı 50 derece
Su sıcaklığı +55 derece
İstenilen sıcaklık +15 derece
En ucuz en verimli sistem ne olabilir sizce ?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

R22 gazı ile beraber Lehimli eşanjör vasıtasıyla, istediğin sıcaklıklara inebilirsiniz. www.ekinendustriyel.com sitesini buldum eşanjörler hakkında bilgi alabilirsiniz.

55 dereceden 15 dereceye direkt inmen çok zor. Evaporasyon sıcaklığının 40-45 olması lazım ki kapasitif kondanser yükünü karşılayabilesin. Yapman gereken bir ya da bir kaç karışım Tankı yapıp kademeli primer sekonder eşanjörleri ile soğutmalısın. Sonuçta kapasitif bir değişim olmasada teknik anlamda mümkün olacaktır.

KAskad sistemde kurulabilir. Sistemin kontrolüde çıkış suyu ile yapılabilir,

Ancak verilen değerler ile kapasite büyüklük v.s. hesaplamak için daha detaylı bilgiler gerekli..

R22 gazı ile beraber Lehimli eşanjör vasıtasıyla, istediğin sıcaklıklara inebilirsiniz. www.ekinendustriyel.com sitesini buldum eşanjörler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lehimli eşanjörün faydalı olacağını sanmıyorum

Katılanlar ?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

55 dereceden 15 dereceye direkt inmen çok zor. Evaporasyon sıcaklığının 40-45 olması lazım ki kapasitif kondanser yükünü karşılayabilesin. Yapman gereken bir ya da bir kaç karışım Tankı yapıp kademeli primer sekonder eşanjörleri ile soğutmalısın. Sonuçta kapasitif bir değişim olmasada teknik anlamda mümkün olacaktır.

500 litrelik bir tankta glikollü soğutma ile kaç metre mesafede düşürebilirim sizce ?
Aklıma gelen bir fikir bu denemek istiyorum 7 hp motor ile kaçlık kondanser fan düzeneği ve glikolün içinden geçecek su kaç metre yol almalıdır ?

KAskad sistemde kurulabilir. Sistemin kontrolüde çıkış suyu ile yapılabilir,

Ancak verilen değerler ile kapasite büyüklük v.s. hesaplamak için daha detaylı bilgiler gerekli..

Kaskad sistem çok maliyetli olmazmı

Su sıcaklığı +55 derece
Dakikada 3 debi
Hava sıcaklığı minimum 30 maximum 60 derece

Başka detay ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye