sizce bu oksitlenme arızası tamir edilebilirmi

yusi_42

Üye
Arkadaşlar Led tv paneline su teması sonucu oksitlenme arızası oldu. sizce bu arıza tamir edilebilirmi ? Baskı devre tamiri yapabilen bir yere götürmem gerek sanırım Selamlar

Oksitlenme değilde su+toz kalıntıları gibi görünüyor saf alkolle temizleyin muhtemelen geçecektir.
Çalışmaya mani bir durum olacağını sanmıyorum var mı?

Teşekkürler , alkolle temizleyibilirim..Sıvı temasından sonra ekranın sol tarafında beyaz dikey şerit oluştu ayrıca olaydan sonra tv de acık kalmış arıza bu şekilde sonuçlandı....
Amatör biri olarak bu noktadan sonrası beni aşıyor cablo bacaklarında ve devre elemanlarında sorun oluşmudur ? B

Böyle bir devrede yapabileceğiniz tek şey bence alkolle iyice temizleyip bekledikten sonra denemek. Devre elemanlarına zarar verip vermediği hususunda birşey söylemek zor. Elektronikçi arkadaşlarında fikrini almak lazım.

Tamam alkol temin edip uygulamaya geciyorum :)

Böyle bir devrede yapabileceğiniz tek şey bence alkolle iyice temizleyip bekledikten sonra denemek. Devre elemanlarına zarar verip vermediği hususunda birşey söylemek zor. Elektronikçi arkadaşlarında fikrini almak lazım.
Servisler tamirciler aç kalcak :) Hassas şekilde davranmalısın mevcut elemanları da kazara söküp kaybedebilirsin.

Meraba arkadaşlar, oksitlenen kısmı temizledim ,malesef düzelmedi...
tv nin kendi servisi panel degişimi ile tamir olur dedi neredeyse tvnin yeni fiyatı istiyor. Kendileri çok iyi niyetli :)

Geçmiş olsun, garanti ve maliyet gözüyle bakılınca mantıklısı yeniyi almak.

Arladaslar sagolun. Tamiri ihtimalini iyice netleştirmem gerek bulundugum yerdeki elektronik ustalarına gosterecegim. Tekel alkolü denesem mi :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri