Köpek kovucu ultra cihaz?

çıraközgür

Katılımcı Üye
Arkadaşlar daha önce köpek kovucu cihaz yapan oldu mu acaba?
Cepte taşınan ufaklardan değil, çok daha büyüğü lazım.
Yapabilirsem mahallenin ortasına kurmaya niyetliyim, en azından bakkala gidene kadar fırına kadar kapsama alanı olsa yeter.
İllallah ettik, nerden çıkıpta saldıracakları belli olmuyor, kendini veya aileni parçalasa bile yasalar köpeklerden yana.
Bireysel silahlanmaya karşıyım, gerçi karşı olmasamda 13 yaşındaki yeğenimin beline 7 65 beretta koyma şansım yok,
Tek çare mahalle ortasına kapsama alanı geniş köpek kovucu yapmak.

1400x1400darpa-nikola-tesla-nin-hayalini-gercege-donusturuyor.jpg

Kasımda köpek saldırdı, kuduzmuş baya bir iş açtı başımıza. Bir sürü kullandım; en etkilisi bu model. İçeriğini bilmiyorum nası
Çalışır prensibi nedir vs. En kötü yarın atölyede fotoğraf çekip atmayı denerim.

Ekli dosyalar

• IMG_4274.png
    IMG_4274.png
    442.5 KB · Görüntüleme: 19
Aslında çalışma prensibi oldukca basit.Yapılan işlem insan kulagının algılayamadıgı köpeklerin algılayabilgigi frekansda(20Khz üstü) güçlü bir ses üretmek.Bunun içinde piezo elektrik hoparlör yapılıyor ve yüksek frekans üretiliyor(twitter).30 sene evvel alarm sistemleri için bu tarz siren üretmiştim.Tabiki benim yaptıgım insan kulagının duyabilecegi frekanslardaydı.Yüksek frekanslara çıktıkca insan kulagını delercesine
kulagımızı çınlatıyordu.Benim gördügüm yönlendirildigi yönde etkili oluyor.
Aslında yukardaki cihazı bir arkadaş osilaskopla frekansını vs inceleyip yazarsa bu tarz cihazları yapmak zor degil.
Yanlız bir mahalleye yetecek tarzda yapılabilecegini zannetmiyorum;Çok fazla enerji tüketimi olur.Mahalleyi insan kulagının duyamayacagı frekansda diskotege çevirdiginizi düşünün.Çok makul gözükmüyor.

Arkadaş her zaman Dazer II Ultrasonic Kedi Köpek Kovucu üzerinde taşıyordu .

Elektrik sayaç okumada çalışıyordu sonra özelleşme olunca 4C gitti köpek kaz saldırması ve kuduz aşısı vs gibi korku dertleri bitti ama maaşı azaldı .

Arkadaş ile ara sıra sohbet ederdik .
Köpeğin tipine hal ve hareketlerine bakacaksın .
Dazer II Ultrasonic Kedi Köpek Kovucuya güvenme hazırlıklı oldu derdi .
Dazer II Ultrasonic Kedi Köpek Kovucu şirket tarafındanda verilmiş .

https://www.google.com/search?q=köpek+kovucu+yapımı&tbm=isch&tbs=rimg:CRlwm6rY1Bj7YXWFgBuYhOOUsgIAwAIA2AIA4AIA&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwiB--SHz4-GAxW4oP0HHU6fD4QQuIIBegQIABA0&biw=1920&bih=919

https://www.google.com/search?q=köpek+kovucu+cihaz&source=lmns&tbm=vid&bih=919&biw=1920&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwi26YDL0I-GAxUFVaQEHXG9BTIQ0pQJKAJ6BAgBEAY

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....

Son düzenleme:
IMG_4285.jpeg

Bendeki böyle birşey, 4-5 model test ettim işe yaramayanları iade aldılar. Tecrübem: siyah köpeklerin ciddi bir kısmı sağır.

Uçların verdiği Değeri kırmızı ile yazdım.
IMG_4284.jpeg

Aslında çalışma prensibi oldukca basit.Yapılan işlem insan kulagının algılayamadıgı köpeklerin algılayabilgigi frekansda(20Khz üstü) güçlü bir ses üretmek.Bunun içinde piezo elektrik hoparlör yapılıyor ve yüksek frekans üretiliyor(twitter).30 sene evvel alarm sistemleri için bu tarz siren üretmiştim.Tabiki benim yaptıgım insan kulagının duyabilecegi frekanslardaydı.Yüksek frekanslara çıktıkca insan kulagını delercesine
kulagımızı çınlatıyordu.Benim gördügüm yönlendirildigi yönde etkili oluyor.
Aslında yukardaki cihazı bir arkadaş osilaskopla frekansını vs inceleyip yazarsa bu tarz cihazları yapmak zor degil.
Yanlız bir mahalleye yetecek tarzda yapılabilecegini zannetmiyorum;Çok fazla enerji tüketimi olur.Mahalleyi insan kulagının duyamayacagı frekansda diskotege çevirdiginizi düşünün.Çok makul gözükmüyor.

Araştırdım, anladığım kadarıyla normal hoparlör olmuyormuş yoksa frekans olayı kolaydı.

Evet piezo disk kullanabilirsiniz.Ancak disk e güzel bir horn yapmanız ve diski çok iyi sabitlemeniz gerekiyor.
Denemedim ancak tiwtter hoparlörlerinin kullanılabilecegini düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,563
Kullanıcılar
450,562
Son üye
harverr5

Yeni konular

Geri