Sayaç panolarında sıralama nasil

Ben 300 ma kakr rölesinin atması olayını şöyle yorumluyorum.

Bir üst mesajda da belirtildiği üzere 300 ma akım yangına sebep olacak olan eşik değerde bir akım.

Eğer ki 300 ma kakr attıysa kabloda yanmaya neden olacak bir deformasyon durumu oluşmuş olabilme ihtimali var. Bu ihtimale rastlayan(çok düşük olduğunu düşünüyorum) biri belki vardır.

30mA rölede 300mA rölede tam değerinden önce gecikmeyle açar. Kaçak akımın mertebesi yüksekse tepki süresi kısalır. 30mA röle için 15mA üstüne çıktığında açma beklenir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
30mA rölede 300mA rölede tam değerinden önce gecikmeyle açar. Kaçak akımın mertebesi yüksekse tepki süresi kısalır. 30mA röle için 15mA üstüne çıktığında açma beklenir.

300mA test etmedim ama 30mA i fluke1654b ile cok sayica rcd yi test ettim. 27A in uzerinde acana denk gelmedim, 21A ile 24A arasinda aciyor cogunlukla.

Panodan söz açılmışken dikkatimi çeken bir durumdan bahsetmek istiyorum. Panoya sayaçları dizayn ederken: 1 sayaçlar yukarıdan aşağıya doğrumu sıralanmalı yoksa alttan yukarıya mı doğru? 2 panolarda kırmızı renk istenmiyor mu? neden? 3 Yapılan tesisatları kımler nasıl denetleyecek?

aklına bile gelmez .
Sadece bir kaç önemli deday.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri