sayaç mı arızalı

nusret45

Üye
slm bnm elektrik faturam normalde 50 60 tl civarı geliyodu bu ay 120 tl geldi ndn olabilir elktrikçi geldi baktı içeriye sigortaların oraya analog sayaç takıp denedi . ancak içeride kacak olmadığını ve dışardan gelen hattı sayaca verip sayacın çıkışını yapmadan dönmeye başladığını söyledi . bn problemin bnm sayacımda olduğunu düşünüyorum siz ne diyosunuz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ELEKTRONIK sayaç degil mi

sana ikisinide tarıf ediyorum
mekanıkten başlıyayım

600 devir yada 750 drdk dır buda demek oluyor kı 60 dk 600 tur yada 750 tur dunuyo anlamında 750 turda 1 kwh elektrık tuketır 1000w lık alıcı ıle

her herşeyi cıkar pırzlerdn lambaları kapat 1000 wlık alıcı tak yada eşdeger duz olması senın ıçın kly olur hesplamada
saattın orayageç 5 tur donmesini bekle alıcıyı açında kronmetreyi başlat dk yada snıye
60 dk da *750tur dönerse
X dk da 5 tur döner
orantı kurulur
ve x sonucuyla kronometre deki süre birbirine uyuyorsa sayaç düzgün çalışıyordur.

Gldık elekronık sayaca

ornek yapıyorum 1000 w lık alıcı ıle

t1=3600*1000/1000(alıcı)*180(sayaç sabitesi,ımpuls)=20

20-18(kronmetre)/18

sonuç * 100=11.1
ne kdr sıfıra yakın olursa hata az eksı olursa az yakıyor

saygılar yapamadın yer olrsa yrdımcı olayım

elektronik sayactaki formülü anlamadım biraz daha anlaşılır şekilde acıklarmısın

Size önerim , bağlı bulunduğunuz bölgenin dağıtım şirketine sayacım arızalı diye dilekçe verin.Yetkili elemanlar gelir sökerler , sayaç ayar merkezine gidip gerekli kontrolleri yaptırılır ve sonuç rapor düzenlenerek belirtilir.
eğer sayacta hata arıza varsa sayacın yenisini takıp , daha önceki faturanız eksik geliyor ise ek tahakkuk yaparlar ve size yansıtırlar , yok eğer sayaç fazla yazıyor ise bu durumda yine ek tahakkuk yapılıp ileride gelecek faturalarınızdan bu tutar düşülür.

yorgun baba konuyu biraz daha anlaşılır biçimde açıklarmısınız

slm bnm elektrik faturam normalde 50 60 tl civarı geliyodu bu ay 120 tl geldi ndn olabilir elktrikçi geldi baktı içeriye sigortaların oraya analog sayaç takıp denedi . ancak içeride kacak olmadığını ve dışardan gelen hattı sayaca verip sayacın çıkışını yapmadan dönmeye başladığını söyledi . bn problemin bnm sayacımda olduğunu düşünüyorum siz ne diyosunuz
Sayacın arızalı....saygılar...

sayaçta kırmızı ışık yanıp sonuyor yaa onun yanında degeri yazar 1000w lık alıcı 10 kere yansın sonsun ilk yanmadan sonra krnometreyi bşlat kaç sanıye yada dk surecek hesapla

diyelim 2 dk surdu

60 dk 1000(ımpuls degeri)

2 dk x

orantı kur biliyosun inşşlh oran orantı bılmıyosan degeri at hesaplayım sna

krometre ile çıkan ne kdr dgru olursa tamamdır

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm