San-el mühendislik elektrik taahüt hakkında bilgi

ong966

Üye
Hepinize iyi günler;

Forumda yeniyim ve elektrik konusunda uzmanlığım yok.Sizden yardım almak istememim sebebi Sa-nel Mühendislik Taahüt şirketinin 25 kasımda başlayacak halka arzı nedeniyledir. Aranızda Sa-nel şirketi hakkında bilgisi olan deneyimli arkadaşların bilgisinden yararlanmak isterim.

Şirket hakkında beni aydınlatacak herhangi bir bilgi çok makbule geçer ama özellikle aşağıda belirttiğim sorulara yönelik cevaplarınızla beni aydınlatırsanız çok teşekkür ederim.

1.Benim anladığım kadarıyla San-el firmasının ait olduğu iş kolunda birçok irili ufaklı firma faaliyet göstermektedir.San-el'i bunlardan ayıran herhangi bir uzmanlığı veya üstünlüğü var mıdır?

2.Edindiğim bilgilere göre San-el firması kuruluşundan 2012 yılının ortasına kadar Abb Elektrik sanayi A.Ş. çözüm partneriyken bu tarihten itibaren General Elektrik Endüstriyel çözümler çözüm partnerliği sözleşmesi yapmıştır. Bu değişiklik firmanın iş yapış şeklinde bir değişiklik(pozitif veya negatif) yaratır mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Not:Yanlış anlaşılmasın bana avantaj sağlayacak herhangi bir içsel bilgi peşinde değilim.Tek merak ettiğim şirket'in bulunduğu iş kolundaki pozisyonu ve aldığı kararların(Ge çözüm ortağı olması) etkisidir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
san-el firmasını daha önce de birçok kez duymuştum. ABB ve General Elektrik firmaları da birbirleriyle hemen hemen denk düşen firmalardır ancak benim kişisel tercihim ABB'den yana olur. ABB firmasının endüstriyel ürün gamı oldukça geniştir. General elektrik de bildiğim kadarıyla yeni atılımlarda bulunuyor. Ancak gelişen teknoloji, verilen teşviklerle yapılan yeni yatırımlar ve Türkiye'nin ekonomik gücü baz alınırsa (san-el için söylüyorum) geleceği parlak bir firma gibi geliyor.

Şirketin ABB yerine GE ile yoluna devam etme kararının nedeni var.

Borsada ise kötü bir şirket iyi prim yaparken iyi bir şirket prim yapmayabilir. Ya da şirket iyidir ama patronu zırnık koklatmayan biri ise hisseleri yerlerde sürünür. hem de sürekli hissedarlarının cebine elini atıp sürekli para toplar ki, memleket bu tür şirketlerle doludur.

Şirketin ABB yerine GE ile yoluna devam etme kararının nedeni var.

Borsada ise kötü bir şirket iyi prim yaparken iyi bir şirket prim yapmayabilir. Ya da şirket iyidir ama patronu zırnık koklatmayan biri ise hisseleri yerlerde sürünür. hem de sürekli hissedarlarının cebine elini atıp sürekli para toplar ki, memleket bu tür şirketlerle doludur.

Size kesinlikle katılıyorum.Şirketlerin kaynaklarını yöneten kişilerin karakterleri hissenin performansın da en büyük belirleyicidir.Bunun yanında şirketin ekonomik karakteride büyük bir belirleyicidir. O zaman size zorlama izin verin;

1.Bilmem de sakınca yoksa san-el'in ge ile yoluna devam etmesinin sebebi nedir?
2.Sizce Sa-nel iyi yönetilen bir şirket midir?
3.Sizce sektörde müşteriler için sistemin Abb veya Ge olması karar verme aşamasında önemli midir? Yoksa herşey sonunda dönüp dolaşıp fiyat ve vade uzatımında mı bitmektedir?

Biraz uzun oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri