Nötr Topraklama Direnci Hk.

Biraz kafa karıştırayım. IT sistemde trafonun yıldız noktası topraklanmıyor ama cihazların gövdeleri topraklanıyor. Burada oluşan hata akımı nereye gidiy​

IT sistemi ayrıca araştıracağım. Şu an için TT sistem ile ilgili yukarıda sorduğum son soru için yardımcı olabilecek biri varsa yardımını rica ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20230220_010218.jpg
    IMG_20230220_010218.jpg
    93.2 KB · Görüntüleme: 9
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Koruma topraklamasi elektrodundan cikan hata akimi toprak icinde akarak isletme topraklamasi elektroduna ulasir. Anladiniz mi?
İşte sorum burada. Bu noktayı kavrayamadım. Çıplak toprakta arıza akımının ilerlemesi konusuna bakmam gerekli sanırım. Bunun için işletme ve koruma topraklaması elektrotlarının yerleşimi veya aralarındaki mesafe ile ilgili bilmem gereken bir şey var mı? Not: Ben detaylı araştıracağım ön bilgi olması açısından soruyorum. Teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri