motor koruma şalteri

palet

Üye
Merhaba, 3 faz ALARKO NCP 10/125 sirkülasyon pompasını koruyacak bir şeyler yapmam gerekiyor. daha önce 2 faz'a kaldığı için yanmıştı. Bu koruma işlemi için faz koruma rölesi +termik röle gibi bileşenlerden oluşan bir pano mu yapmalıyım yoksa tek başına kullanabileceğim bir Motor koruma şalteri yeterli olur mu?
NCP 10/125 Motorun gücü 1252 watt. Bu motora uygun Motor koruma şalteri kaç amperlik olmalıdır.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Eğer devrede otomasyon yok ise,en uygunu termik magnetik şalterdir.Akım değeri için,motor etiketin-
den veya prospektüsünden yararlanmak en doğrusudur.Akım değeri,şalterin ortasındaki değerde şal-
ter seçerseniz iyi olur.

Teşekkür ederim. Ancak uygun amper deki termik manyetik şalter konusunda takıldım.
Motor üzerinde 2,4/4.6 A yazıyor. Bu durumda kullanmam gereken Termik manyetik şalter,
2,20/3,50 A olanI mı ? 3,20/5,50 A olanı mı?

palet ' Alıntı:
Teşekkür ederim. Ancak uygun amper deki termik manyetik şalter konusunda takıldım.
Motor üzerinde 2,4/4.6 A yazıyor. Bu durumda kullanmam gereken Termik manyetik şalter,
2,20/3,50 A olanI mı ? 3,20/5,50 A olanı mı?

3,20-5,50 olmalı

Yardımlarınız için çok Teşekkür ederim.

galiba motor akımının 1,5 katı ya da 2 katı olması lazımm

Acaba hangisi :-\

3 faz (380 volt) ile çalıştığına göre baz alınacak akım ilk yazan 2,4 A ve kullanacağınız TMŞ 2,2-3.5 A ayarı 2,5 A civarında olmalıdır. Kaliteli marka bir TMŞ kullanmanız bence en az ayar kadar önemlidir.

Sanıyorum bu son açıklama daha iyi oldu. Benim bulabildiğim TMŞ EMAS markalı. kalitesi nedir bilmiyorum. ama en çok sattıkları ürün olduğunu söylüyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri