Makel Sayaçları Uzaktan Okuma Programı

Arkadaşlar ben programı kurdum fakat çalıştıramadım. Ayrıca sayaçların pc ye bağlanışı ile ilgili bir diagram falan varmı.
Sayaç olmadan program çalışmıyormu.

-Makelamr.com da bulanan 2 ad programı yükle ...
- sayaç kitapçığında diyagram var. ben deki sayaç RS232 (üç uçlu ) lü ona göre bağladım.
-programda ayarlardan ilgili (com) seç com1,com2 Vs.. 9600 baud ve aşağısı yeterli oluyor . ayrı bir hız ayarı yapman çokta şart değil
-sayaca mutlaka enerji girişi yap,Faz,nötr, (220V,yeterli), ---Güç çekmen gerekmiyor.
-Dizüstü pc ler de RS232/USB dönüştürücü problem yaratıyor .sayacın ;sadece tipi program tarafından tespit ediliyor. dönüştürücü kullanma.direkt rs232 den bağlan.
-masa üstü bilgisayara laboratuar ortamında makel 2211 üç fazlı sayaç bağladım, Herhangi bir güç çekmeden sayaçla ilgili bütün değerler program tarafından okundu.

sayaçlarda bıldığım eeprom var 24cxxx bunu okumak yetmıyormu?

hocam elinize sağlık muhteşem olmuş
bende aynı proje ile ilgileniyorum çok faydası oldu şimdilik proğramınızı inceliyorum..
bana o akdar çok sayaç okuması gerekli değil ama bi kaç tane okusa yeter :)
çok saolun teşekkür ederim...

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Çalışmamın bu şekilde ilgi görmesi sizlere
faydalı olması beni çok mennun etti.

bulundugumuz bolgedeki dagıtım sırketının ıstegi uzerine ozel trafolu musterımıze uzaktan okuma yapacak sekılde makel sayac bagladık. Fakat bunu gsm sebeklerı uzerınden yapacak sekılde ıcıne sım kart taktık. Boyle bı sıstemıde sıtedekı mevcut programlarla okuyabılır mıyız?

bulundugumuz bolgedeki dagıtım sırketının ıstegi uzerine ozel trafolu musterımıze uzaktan okuma yapacak sekılde makel sayac bagladık. Fakat bunu gsm sebeklerı uzerınden yapacak sekılde ıcıne sım kart taktık. Boyle bı sıstemıde sıtedekı mevcut programlarla okuyabılır mıyız?

Transparan iletişim yapan modemler ile okursun.

bütün sayaçları okumak mümkünmü acaba ? 1 ~ ve 3 ~ ve kombi sayaç olmak üzere ???

Kombi sayaçları problemsiz okuyorum.Diğerlerini denemedim.

bulundugumuz bolgedeki dagıtım sırketının ıstegi uzerine ozel trafolu musterımıze uzaktan okuma yapacak sekılde makel sayac bagladık. Fakat bunu gsm sebeklerı uzerınden yapacak sekılde ıcıne sım kart taktık.
bu nasıl bi sistem biraz açıklayabilirmisin :cool:

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri