Makel Sayaçları Uzaktan Okuma Programı

bulundugumuz bolgedeki dagıtım sırketının ıstegi uzerine ozel trafolu musterımıze uzaktan okuma yapacak sekılde makel sayac bagladık. Fakat bunu gsm sebeklerı uzerınden yapacak sekılde ıcıne sım kart taktık. bu nasıl bi sistem biraz açıklayabilirmisin :cool:

Diğerlerine sayaçlar için firmaların ana sitelerine ziyaret edin .
Sayğılar.

makel
elektromed
kohlersayac

mesala benim 6 adet sayacım var 3 adet makel 3 adet köhler marka uzak yerlerde koblo çekme olasılığı yok bunların aktif tüketim değerlerini bir noktadan pc den takip etmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek sayaçlara nasıl bir GPRS cihazI bağlamam gerek NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM . SİSTEMİ NASIL DEVREYE ALABİLİRİM .

uzaktan okuma bence iş yerleri için sıkıntı olacak ama tedaş için iyi olacak istediği an fatura kesebilecek tedaş.

uzaktan okuma bence iş yerleri için sıkıntı olacak ama tedaş için iyi olacak istediği an fatura kesebilecek tedaş.

özelleştirmeye girdiği için bir çok ilde artık sayaç okuma işlerini taşören şirketler yapıyor hadi hayırlısı :D

mesala benim 6 adet sayacım var 3 adet makel 3 adet köhler marka uzak yerlerde koblo çekme olasılığı yok bunların aktif tüketim değerlerini bir noktadan pc den takip etmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek sayaçlara nasıl bir GPRS cihazI bağlamam gerek NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM . SİSTEMİ NASIL DEVREYE ALABİLİRİM .

Slm arkadaşım ,
Sağlıklı bir yaşam hayırlı çalışmalar .
Öncelikle yeni bir sistem . Ana sayaç firmalarından profesyonel yardım alın ,
İleride çıkacak sistemler göre de bilği alın . verilen bilğilere göre gerekirse sayaçları değiştirin ( elektrik kurumunun bilgisi dahilinde ) verimli hale getirin tüm sayaçlar aynı firmanın olsun . haberleşme modülü yazılımı ne kadar ayrıntılı bilği ( değerler ) verirse daha iyidir ( nasıl bir bilği veriyor , nasıl veriliyor - sms , email , server bağlanıp , pc vs .gibi ) , aklınıza ne geliyorsa sorun bilgiler isteyin , email gönderin veya direk yüz yüze bilgiler alın .
tavsiyem ilerisi için gelecek vaat eden sayaç firmasını seçin , ileride sayaç firmasını bulamayabilirsin . saygılarımla...

KÖHLER SAYAÇ SAYAÇ OKUMA PROĞRAMI
KÖHLER GPRS SAYAÇ HABERLEŞME MODÜLÜ KLAVUZU .

ENERJİ ANALİZÖRÜ NORMAL -HABERLEŞMELİ RS 232 / RS 485

Slm arkadaşlar , bir çok elektik sayaç firması var . Anlayamadığım bir durum var . Bizlere elektrik kurumu yürürlükdeki sayaçları taktırıyor , Sonra hangi sayaç tipini taktıracaklar ön ödemeli mi ? yoksa uzaktan okumalı mı ? Doğal gaz ve su sayacını ( ön ödemeli kartı ) kullananları gördüm . Şikayetleri ne kadar kullandıklarını net anlayamadıkları . İzlenimleriniz . Saygılar .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gprs üzerinden okuma yapmak için modem firmalarından destek
alabilirsiniz.

Evet mümkündür, tabi şunu açıklamak gerekir ;

iec 61107 ve 62056 bazlı olmalı obis kodları uygun olmayan sayaçları okuyamaz.

Doğrudan desteklenenler;

VIKO
ELSTER
KOHLER
MAKEL
KAAN
ONUR
LUNA

gibi...
hocam pekı bu programla gprs den deger okumak mumkunmu yanıtlarsanız sevınırım....

Arkadaşlar Bana 30 sayaç kadar okuma ve faturalandırma otomasyonu yapabilecek bir yazılım ve firma bilgisi lazım

arkadaşlar bana 2004 2005 tarihli kombi makel sayac lazım nerden bulabilirim acaba yardımcı olabilirmisiniz

makel ve köhlerin şifreleri kırıldı zanedersem bilginiz varmı acaba

arkadaşlar bu yazılımın yüklü oldugu bilgisayarı yani bu programı internet üzerinden başka bilgisayarlardan da izleyebilmek için ne yapmak gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri