Makel Sayaçları Uzaktan Okuma Programı

tetere

Üye
Program Üç adet makel sayacı uzaktan pc de okumak için hazırlanmıştır.PC nin com 2 portunu kullanınız.Program kaynak kodlarıyla verilmiştir.Paket klasörün içinde setup mevcuttur.Sayaçlar 8 haneli seri numaraları girilerek tanımlanır.300 baud hızda haberleşir.Sadece T - T1 - T2 - T3 - KAPASİTİF - REAKTİF ve DEMANT okunmaktadır.Kodlar açık olduğu için sayaç sayısını arttırmak,farklı verileri okumak mümkündür.Bizim ihtiyacımızı karşıladı siz değerli meşlektaşlarımla paylaşmak istedim.Kolay gelsin.

Makel Sayaç Okuma Programı indir.
Makel Sayaç Okuma Raporları Programı indir

Bu okumayı GPS aracılıgıyla mı gerçekleştiriyorsunuz acaba...Paylasım için teşekkürler...

Anladım...Bazı bölgelerde GPS ile okuma yapılyor diye duymuştum. O yüzden sorayım dedim.teşekkürler.......

peki Köhler Sayaçlar için Böyle bir Uygulama Varmı yada Bu Program Köhler sayacıda Okurmu?

Program sadece makel sayacları okur. Köhler sayaclar için iletişim kodlarını
değiştirmek gerekli. Vb bilginiz varsa kodlar açık olduğundan köhler sayaca
uyarlayabilirsiniz.

Program sadece makel sayacları okur. Köhler sayaclar için iletişim kodlarını
değiştirmek gerekli. Vb bilginiz varsa kodlar açık olduğundan köhler sayaca
uyarlayabilirsiniz.

Pek Bİlgim Yok Ama Bİraz Yardımcı Olursanız Yapabilirim Sanırım Hangi Programı Kullanarak Değişiklikleri Yapabilirim Köhlerin İletişim KLodları Elimde Mevcut

visual basic programı ile yapabilirsin.

Arkadaşlar ben programı kurdum fakat çalıştıramadım. Ayrıca sayaçların pc ye bağlanışı ile ilgili bir diagram falan varmı.
Sayaç olmadan program çalışmıyormu.

Bilgisayarın Com2 portundan rs232/485 çevirici kullanarak sayacı bağlayın.
Sayacın kullanma kılavuzunda bağlantı şekli mevcut. Bağlı olan sayacın 8 haneli
seri numarasını text kutusuna girip verileri sayaç oku butonuna basıp okuyabilirsin.
Sayac olmasada program açılır. Com2 portunun olması yeterli.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri