Makel Sayaçları Uzaktan Okuma Programı

Slm arkadaşlar bi konu hakkında bilgi almak istiyorum yanlış anlaşılmasın sadece öğrenmek istiyorum bunu. Bu sayaçları porttan okuyabilyorsak peki değişiklik yapmamızda mümkün olabilir mi porttan ama pc ile böyle birşey mümkün olabilir mi sizce bu porta okuma dışında yazma yetkiside verilmişmidir?

sayaca uzaktan ızleme takmanın proseduru ve sekli nedir tedaş tan ogrendıgımız kadarı ıle tedaş kendısı montajı yapıyormus fakat gerekli malzemeler nedır

2010 x5 makel sayaç ben bunu uzaktan okumak istiyorum bana gereken malzeme nelerdir acil cvp bekliyorum iş yerimde çalışan eski elektrik bakımcısı farklı bir sistem yapmış kendince yanlış değerler almışlar kompanzasyonu doru çalışmıyor du düzelttim sayacı okumak için akımtrafolu bir röle kullanmış fakat akım trofolarının birer bacandan bağlamış kompağa dier bacaklarını boş brakmış ve bunu seyyar olarak yapmış imkansız çalışmasıda zaten tehlike arz ediyor vede ben kalıcı bir işlem yapmak istiyorum ne tür bir cihaza gereksinim duyacağım ben bunun ismini bilmiyorum yardımlarınız bekliyorum

Bilgisayarın Com2 portundan rs232/485 çevirici kullanarak sayacı bağlayın.
Sayacın kullanma kılavuzunda bağlantı şekli mevcut. Bağlı olan sayacın 8 haneli
seri numarasını text kutusuna girip verileri sayaç oku butonuna basıp okuyabilirsin.
Sayac olmasada program açılır. Com2 portunun olması yeterli.

Hocam bazı eksikleri tamalama konu konusunda yardımcı olabilirmisiinz diyer markaları da okuma gibi ücretlide olabilir..

meraba arkadaşlar ben 4. sınıf elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim bitirme ödevi olarak rs485 ile sayac okuyucu tasarlamam gerekiyor ama bu konu hakkında çok az bilgim var ben hangi programla hangi protokoller üzerinden okumam gerekiyor izlemem gereken yol ne bilgi verebilir misiniz yada yardımcı olacak dosya paylaşımı yapar mısınız ?

S.A.
Çok değişik bir haberleşme şekli var. Bir proje için Köhler kombi sayaca Pic18fxxKxx serisi ile yapmıştım. Anlık voltaj, akım ve Güç faktörü farkı izleme ve alarmı için. Paket olarak kaydedip sorgulayarak çalıştırdım. Tavsiyem sayaçların hazır programları var indirip haberleştir ve izleyerek yap. Kolay gelsin.

A.s hocam dediğinizi anladım teşekkür ederim pratik olarak öyle yapacam ama teorik olarak protokolleri çözebilir miyim yada hazır da protokoller var mı ?

Program Üç adet makel sayacı uzaktan pc de okumak için hazırlanmıştır.PC nin com 2 portunu kullanınız.Program kaynak kodlarıyla verilmiştir.Paket klasörün içinde setup mevcuttur.Sayaçlar 8 haneli seri numaraları girilerek tanımlanır.300 baud hızda haberleşir.Sadece T - T1 - T2 - T3 - KAPASİTİF - REAKTİF ve DEMANT okunmaktadır.Kodlar açık olduğu için sayaç sayısını arttırmak,farklı verileri okumak mümkündür.Bizim ihtiyacımızı karşıladı siz değerli meşlektaşlarımla paylaşmak istedim.Kolay gelsin.

Makel Sayaç Okuma Programı indir.
Makel Sayaç Okuma Raporları Programı indir

slm kardeşim programa ulaşamıyorum tekrardan yükleme sansın varmı ?

Program Üç adet makel sayacı uzaktan pc de okumak için hazırlanmıştır.PC nin com 2 portunu kullanınız.Program kaynak kodlarıyla verilmiştir.Paket klasörün içinde setup mevcuttur.Sayaçlar 8 haneli seri numaraları girilerek tanımlanır.300 baud hızda haberleşir.Sadece T - T1 - T2 - T3 - KAPASİTİF - REAKTİF ve DEMANT okunmaktadır.Kodlar açık olduğu için sayaç sayısını arttırmak,farklı verileri okumak mümkündür.Bizim ihtiyacımızı karşıladı siz değerli meşlektaşlarımla paylaşmak istedim.Kolay gelsin.

Makel Sayaç Okuma Programı indir.
Makel Sayaç Okuma Raporları Programı indir
Selam,
dosyalara ulaşamadım.
Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye