Mach3

Mach3turk

Üye
Mach3 konusunda herturlü destek verilir... ( Elektronik ve mekanik ve yazılımsal... )

Arkadaşlar Mach3 Postu ile Solidcam'den G code aldığımda Programın Başında ve Sonunda 2şer satır G53 ile başlayan onları sürekli silmek istiyorum. (Bu Satırlar CNC yi Uzak bir noktaya götüryor ama nereye bilgim yok) acaba onu silmekle uğraşmamak için mach.gpp isimli dosyadan hangi satırları silmeliyim? bilgisi olan var mı?

Kod:
@start_program

call @gen_nb
    {'G0 G40 G49 G80 G21 (Initialisation)'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 Z0 (Retour aux origines machine)'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 X0 Y0'}

endp

;-------------------

@end_program

call @gen_nb
    {'G0 G53 Z0 M9'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 X0 Y0 M5'}
    {nl, 'M30'}

endp

Arkadaşlar Mach3 Postu ile Solidcam'den G code aldığımda Programın Başında ve Sonunda 2şer satır G53 ile başlayan onları sürekli silmek istiyorum. (Bu Satırlar CNC yi Uzak bir noktaya götüryor ama nereye bilgim yok) acaba onu silmekle uğraşmamak için mach.gpp isimli dosyadan hangi satırları silmeliyim? bilgisi olan var mı?

Kod:
@start_program

call @gen_nb
    {'G0 G40 G49 G80 G21 (Initialisation)'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 Z0 (Retour aux origines machine)'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 X0 Y0'}

endp

;-------------------

@end_program

call @gen_nb
    {'G0 G53 Z0 M9'}
    call @gen_nb
    {'G0 G53 X0 Y0 M5'}
    {nl, 'M30'}

endp

Cevabın bu abimizde @asenyurt yazdığı mesajlara bak bir ara paylaşmıştı senin istediğin post u

Mach3 konusunda herturlü destek verilir... ( Elektronik ve mekanik ve yazılımsal... )
Yardım edilir yazmışsınız ama kaç gündür bir cevap vermemişsiniz sorulara bu nasıl yardım?Mach3 konusunda bir çok kişinin yardıma ihtiyacı var gördüğüm kadarıyla.Mach3 den daha başka yazılımlar var mı?Bunları kullanıp deneyenler yazabilirse sevinirim.

derya kuzusu bunlarrr --->
ekran-al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1-jpg.32012

Arkadaşlar arama çubuğu sandiginiz kadar işe yaramıyor:) ara ara yok.. o postu buldum ama nasil yapıldığını öğrenebilirmiyim
Sn.asenyurt

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri