Led trafosu

Hocam sadece 4 numaralı maddede sıkıntı var bende kalan maddelerin hepsini uyguladım sistemi kurdum yarın test edicem 15 metrekarelik odayı soğutacak mı göreceğim zaten çok bir şeye mal olmadı olmasada bir şeyler öğrendim der geçerim
Özetle, Peltier modüllerinin dışarda kalan kısmının ısınmasını egellerseniz, gayet iyi sonuç alırsınız, yani modülün bir yüzü dışarda olacak diğer yüzü içerde olacak (buna gölgeye konumlandırmak dahil).Elle kontrol edin, sonra serin serin oturun,
Kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soğutma ve ısınma, ısının bir taraftan diğer tarafa aktarılması, çektiği akımla ilgilidir. En iyi sonuç için akımın sınırlanması gerekir. Aksi halde zamanla daha fazla akım çekerek yanacak/hasar görecek hale gelecektir.

Özetle, Peltier modüllerinin dışarda kalan kısmının ısınmasını egellerseniz, gayet iyi sonuç alırsınız (buna gölgeye konumlandırmak dahil).Elle kontrol edin, sonra serin serin oturun,
Kolay gelsin
Dışarıda kalan kısma 2 adet fanla üfleme yapıyorum yeterli soğutmayı sağlayacaktır diye düşünüyorum (tahminim 40 dereceyi geçmez)

Sistemi bi 15 dakika çalıştırıp denedim şuan için 2 adet sorun tespit ettim
1. Isınan taraf ile soğuyan taraf arasına bir bariyer yapmıştım (ısınan taraftan sıcak hava delikten dışarı üfleyecekti sıcak hava ile soğuk hava karışmayacaktı) bu bariyer sızdırıyor yarın düzgünce sızdırmaz yapacağım
2. Peltierler tahmin ettiğimden daha az ısınıyor ve daha az soğuyor (eksi dereceye kadar soğur diye düşünüyordum) dün sistemi birleştirmeden önce 1 adet peltieri 5 amperlik trafoya bağlayıp denemiştim o denemede ciddi anlamda soğumuştu (elimi 3 saniye üstünde tutamadım o kadar soğuktu) bu ısınma soğuma sorunu 4 peltiere bağladığım trafodan olabilir ya da sistemi daha uzun çalıştırmam lazım bilmiyorum yarın hem daha uzun süre çalıştıracağım hemde daha güçlü bir trafoya bağlayıp deneyeceğim yarın tekrar yazarım
2. Peltierler tahmin ettiğimden daha az ısınıyor ve daha az soğuyor
Bu yaptığınız doğru.
"Soğuyan" kısım, hava sirkulasyonundan dolayı dahaz "soğuyor", sizde bu düşük ısı ile odayı soğutuyorsunuz
Kolay gelsin
Dışarıda kalan kısma 2 adet fanla üfleme yapıyorum yeterli soğutmayı sağlayacaktır diye düşünüyorum (tahminim 40 dereceyi geçmez)
Küçük bir ilave:
Bunu kışın da kullanılabilirsiniz.
Eğer voltajı ters bağlarsanız bu sefer soğuyan taraf ısınacaktır. Verimi çok az düşer ama rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri