Led trafosu

Peltier denilen bir şey hocam

Hocam o zaman yapacağım şey her bir peltier için 5 amperlik trafo almak olacak

Bulmacanin yarısı çözüldü .
Yarısında çözülmesin diye elinizden geleni yapıyorsunuz .
Devre malzemeler vs bilgiler yardım etmek isteniyor .
Kafanızdakinden şaşmiyorunuz .
Bu forumda sırlar bitmedi.
O zaman niye yardım istiyorsunuz .

Kolay gelsin sağlıcakla.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Adaptör seçimi ile hatalı düşünüyorsunuz! Adaptör ile sorun çözülemez. Ancak araya amper (akım) ayarlı bir devre koyarak çözüme ulaşabilirsiniz.
Hocam kafam çok karıştı ben elimdeki malzemelerle sistemi kurup deneyeceğim en fazla trafo yanar yada peltier bozulur
Bulmacanin yarısı çözüldü .
Yarısında çözülmesin diye elinizden geleni yapıyorsunuz .
Devre malzemeler vs bilgiler yardım etmek isteniyor .
Kafanızdakinden şaşmiyorunuz .
Bu forumda sırlar bitmedi.
O zaman niye yardım istiyorsunuz .

Kolay gelsin sağlıcakla.
Hocam aslında sorum basit 20 amperlik trafo 4 adet sisteme bağlandığında bu sisteme 5er amper dağıtır mı evet ya da hayır
(sistem bilgisini tam vermediğim için versem çok uzun olacak sizin kafanızda bir şey canlanmıyor birisi bana bunu sorsa bende ne biçim soru bu derdim :D. )

Hocam kafam çok karıştı ben elimdeki malzemelerle sistemi kurup deneyeceğim en fazla trafo yanar yada peltier bozulur

Hocam aslında sorum basit 20 amperlik trafo 4 adet sisteme bağlandığında bu sisteme 5er amper dağıtır mı evet ya da hayır
(sistem bilgisini tam vermediğim için versem çok uzun olacak sizin kafanızda bir şey canlanmıyor birisi bana bunu sorsa bende ne biçim soru bu derdim :D. )

Peltier denilen bir şey hocam

Hocam o zaman yapacağım şey her bir peltier için 5 amperlik trafo almak olacak
güzel insan, genç adam, birincisi hoca değilim, ikincisi olmaz 5 amperlik trafo 5 amperlik peltieri besleyemez. devre kafamızda canlanır sen merak etme, peltier buzdolabı tamir etmişliğimiz var. elindeki malzemenin bilgileri ne kaç volt kaç amper, kaç watt, nasıl soğutacaksın, devren ne. bu bilgiler olmadan olur denmez, olmaz denir.

1. Peltier Modüle fazla voltaj verirseniz yanar,
2. Ayrıca aşırı ısınmadan ve iki metal (soğutucu) arasına monte ettiyseniz "sıkıştırmaktan" bozulur
3. 20 amperlik trafonuza 5 amper çeken "herhangi bir şeyden" 4 tane bağlayabilirsinz. (paralel bağlama deniyor)

1. Peltier Modüle fazla voltaj verirseniz yanar,
2. Ayrıca aşırı ısınmadan ve iki metal (soğutucu) arasına monte ettiyseniz "sıkıştırmaktan" bozulur
3. 20 amperlik trafonuza 5 amper çeken "herhangi bir şeyden" 4 tane bağlayabilirsinz. (paralel bağlama deniyor)
Tek öğrenmem gereken buydu teşekkür ederim iyi günler dilerim cevap veren herkesin ellerinden öpüyorum başınızı ağrıttığım için de özür dilerim

Kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Akım terimini, su dolu havuz< gibi düşünün. Havuz dolu, ama size bir kova su lazım. Bir kova su alırsın.
Ne havuza bir sey olur ne de kovaya. Olay, kovadaki suyu hangi hızda boşaltacagındır. Damla damlamı, hepsini bir andamı.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri