Led trafo bağlantısı

CenkFaz

Üye
10 10 METRE şeklinde bağlantı yapıcam. Fotoğrafta çizdiğim gibi bağlasam sağlıklı olurmu yoksa ikisine ayrı trafo almam şartmı?
1691476335474.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kendi evime yapacak olsam iki tane 20A led sürücü alırım. Tercih meselesi.
Peki sence böylede sağlıklı çalışırmı. Bide misal veriyorum 20 amper çekicek 20 metre tek ledi tek 30 A trafodan beslesek son metrelerde ışık kaybı olurmu?

Peki sence böylede sağlıklı çalışırmı. Bide misal veriyorum 20 amper çekicek 20 metre tek ledi tek 30 A trafodan beslesek son metrelerde ışık kaybı olurmu?
%80 yük limittir. (Uzun vadede sorun çıkarmaması için)
20m yapma şekildeki gibi ayırarak besle. Tek parça 20m yapıyorsan sonundan da besle ring yap.

Ozaman en sağlıklısı 10 metre 10 metre birbirinden bağımsız 2 farklı trafo. Sonra tek trafo kullanırsamda şekildeki gibi 10 metreyi ayrı ayrı besle diyorsu yani doğrumu anladım?

Forum istatistikleri

Konular
128,533
Kullanıcılar
450,529
Son üye
TRADE42
Geri