kompanzasyon

fahri bey e bende katılıyorum.Konutlarda reaktif enerji bedeli diye bir şey yok.Zaten kombi sayaç olmadan nasıl ölçüm yapacak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
unique23 arkadaşın verdigi degerler % olarak cezaya girmiyor fakat kapasitifi. indükdifine göre fazla degilmi.bunun sebebi ne olabilir nasıl müdahele etmelidir.tşkrler

rze arkadaşım.t of süresi uzun tutulmuş ise,böyle bir durum olabilir.

fahri yetiş üstad

%33-%20 oranları için kurulu güce bakacaz dimi sözleşme gücüne değil?

Sözleşme gücüne bakmamız gerekiyor.Talep gücü x 0,6 olarak hesaplanan değerdir.Faturalarda bu
değer göstermesi lazım.

sayın arkadaşım işaretlerin iyi bir kaç ğün arayla takip et yüzdeler değişmiyorsa reaktif %33 kapasitif %20 kolay gelsin

sayın kontrolkalemi sakinleri;160kw 298A cosfi 0,86 380v etiket değeri olan asekron motora(amonyak komprasörü)münferit kompanzasyon yapmak istiyorum.Hangi tür hesaplamayı kulanmalıyım ve kondansatör gücü ne olmalıdır.ACİL cevaplarınızı bekliyorum.ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Sayın tatarramazan
Birebir tam kompanzasyon yapmak ve hesap yapmak istemiyorsan.Kael multimet-01 rölesini kullanabilirsin.multimetre sana kaç kvar kondansatör konulcağını gösterir.Ayrıntılı bilgiyi www.kael.com.tr den alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri