Kompanzasyon konusunda yardım isteyen

Çok teşekkürler FATHER hocam Allah sizden razı olsun. Düşünmeniz bile yeterli bizim için.

Panonun önüne birisi numarasını yazmış sanırım o kişi halleder.Dün aradım kendisini, gelip bakmam lazım demişti.Göndereceğiniz parçalarla iş çözülürse bizim için büyük kolaylık olur.İletişim Bilgilerimizi Aşağıya yazdım.Tekrar sonsuz teşekkürler ilginiz için.

İletişim Bilgileri: Ahmet KARA
Çeralan Köyü Mh. Merkez Mevkii 41/1 01740 Saimbeyli/Adana

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tamam sonucu bize bildirin lütfen.
Eğitim için ne gerekli ise yardımcı oluruz.
Saygılarımla

Tamamdır beyefendi Çok saolun Allah razı olsun tekrardan.Bu fazladan ödenen cezalar Hepimizin cebinden gidiyor.Bir an önce kurtulmak dileğiyle...

Youpower da fıs çıktı.Reklam amaçlı "eğitim bizim için önemli" felan yazmış ama hala bir ses seda yok.Anlayacağınız hepsi göstermelik hareketler.Nisan ayından beri kargo bekliyoruz hala gelecek.Kamuoyuna duyurulur

Mahalli kompanzasyon ile ilgili pratik çözumu olan varsa yardımcı olabilir mi.

Mahalli kompanzasyon ile ilgili pratik çözumu olan varsa yardımcı olabilir mi.
Kompanzasyon üç çeşittir:
1)Tek tek kompanzasyon diğer adıyla münferit kompanzasyon.
2)Grup kompanzasyonu yani bir yük grubu için yapılan kompanzasyon.
3)Merkezi kompanzasyon yani tüm yük otomatik kompanzayon sistemi.

Mahalli kompanzasyondan kastın grup kompanzasyonu herhalde. Bu uygulamada yükün sabit olması gerekir. Çünkü merkezi kompanzasyon sistemi varken lokal otomatik kompanzasyon yapmak mantıklı değildir.
Sormak istediğiniz asıl soru nedir? Probleminiz nedir?

Kurulmuş olan veya kurulacak olan kopmanzasyon sistemlerinde sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
muharem üngör iy akşamlar öncelikle bana multumetre ve rg 18 seri baglantı remi ve troıd boboın baglantı resimleri lazım acııl okul işi yapıyorum ve teslım edecem bırtek panoda troid bobın ve multı metre ilave cıktı baglantı sekıllerı ve resımlerı lazım yarıdımcı olursanız sevınırım irtibat içinde 05397971055

Hepsinin kılavuzlarında bağlantı şeması vardır. Multimetre 3 faz akım trafosundan bilgi alır, gerilim bilgilerinide direk alır. Marka model verirsen netten şemasını buluruz.
rg18 seri bağlantı remi diye reaktif güç kontrol rölesinden bahsetmek istediniz herhalde.
Toroid röle de kaçak akım koruma sistemidir toroid içinden 3faz ve nötr kablosu geçer. Röle bağlantısıda son derece basittir, 2adet toroid çıkışı, 220v beslemesi ve NO-NC kontakları burdan şalterin açtırma bobini enerjilendirilir.

Ekli dosyalar

• toroid.jpg
    toroid.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 17
kompanzasyon panosu 2500 kva ana dağıtım panosuna nasıl bağlanır
KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bara üzerinden bağlanır, yani ana panodan kompanzasyon panosuna geçiş bara ile yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri