Kompanzasyon konusunda yardım isteyen

arkadaşlar yeni bir tesis yaptık.kompanzasyon devrede iken genelde yüksek kademelerin devreye girdiği anda klimalar hata verip duruyor aynı anda tasarruflu ampullerde anlık kısılıp geliyor.sistemde başka yük yok.kompanzasyonu kapatinca sorun olmuyor.röle kael varkombi 12 .trafo 100 kva.

Toplam çekilen güç kaç KVA civarı ölçüm alabildiniz mi ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kompanzasyon devrede iken genelde yüksek kademelerin devreye girdiği anda klimalar hata verip duruyor

tasarruflu ampullerde anlık kısılıp geliyor.

Sorun sanki kondansatörün devreye girmesi esnasında gerilimdeki bir çökme.

En yüksek kondansatörünüzün gücü nedir?

Trafo çıkış gerilimleriniz mevcutta kaç Volt okuyarak buraya yazın.

Manuel olarak yüksek kademedeki kondansatörü devreye al-çıkar yapın ve bu alma esnasında trafo çıkış voltajları ne oluyor okuyun ve onları buraya yazın.

Sorun ek kontasındaki yada şalterdeki geçiş direncinin yüksek olmasından kaynaklanabileceğinden, trafo çıkışınızdan itibaren bağlantılarınızı(Gevşeklik vs gibi bir durumu gidermek amacıyla )kontrol edin.

en yüksek kondansatör 15 kvar.elle kumanda denedim fakat anlık olduğu için voltaj aynı değişmiyor.385 v.
trafo kademesini de değiştim 400 v. da da aynı şey oluyor.acaba reaktif röle hızlı çalışıp da kondansatör boşalmadan tekrar mı alıyor diye düşündüm fakat daha önce olmayan birşey röle fabrika ayarlarında zaten

bu hat üzerinde eski bir seksoner olup da ark yapıyor olabilir mi diye baktım ama görünürde birşey de yok.

bağlantılarda gevşeklik yok kontrol ettim.yakın zamanda jeneratör kurulumu yapacaz.o zaman sadece jeneratörle besleyip denemem gerekiyor sanırım...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri