Jenerator dağıtım panosu hakkinda

swag811

Üye
Merhaba 150kva jeneratörden gelen akımı dağıtmak için resmini yüklediğim şekil pano var bu pano uygun mu ekstra takılması yapılması gerekenleri sormak istedim saygı değer forum üyeleri.

Ekli dosyalar

• IMG_2280.jpeg
    IMG_2280.jpeg
    357.5 KB · Görüntüleme: 49
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sami Bey'in her zaman yazdığı gibi; iyi bir elektrikçi bulunuz. Kolaylıklar dilerim.
Suriye de bulursak yaptırırz elden gelen bu bir şekilde bilene sorarak düzeltmeye çalışıyoruz kim yardımcı olursa sağolsun.

Jeneratörleri gönderiyorlar bir meslek erbabınını gönderemiyorlar mı? Hiç talebiniz olmuyor mu? Açtığınız konuları takip ediyorum bu işin sonunda Allah korusun ya cana ya mala birşeyler gelecek. Sizin meslekte olduğu gibi bizim meslekte hata kabul etmez.​

Jeneratörleri gönderiyorlar bir meslek erbabınını gönderemiyorlar mı? Hiç talebiniz olmuyor mu? Açtığınız konuları takip ediyorum bu işin sonunda Allah korusun ya cana ya mala birşeyler gelecek. Sizin meslekte olduğu gibi bizim meslekte hata kabul etmez.​
Daha konu açmayacam zaten insanlar alaya alıyor kendime ustayım demiyorum biraz elektrik bilgim var yardım alıyorum danışıyorum bir şekilde işimizi yürütmeye çalışıyoruz. Sınırın 40km içine istediğin gibi malzemede gelmiyor savaş var nihayetinde.

Daha konu açmayacam zaten insanlar alaya alıyor kendime ustayım demiyorum biraz elektrik bilgim var yardım alıyorum danışıyorum bir şekilde işimizi yürütmeye çalışıyoruz. Sınırın 40km içine istediğin gibi malzemede gelmiyor savaş var nihayetinde.
Yanlış anlaşılmasın amacım alaya falan almak değil. Sırf sizi düşündüğüm için söylüyorum. Derdimiz sizlere bir zarar gelmesin. Evet zor şartlar altındasınız farkındayız Allah yardımcınız olsun.​

Lütfen iyi bir elektrikçi bulun çünkü tehlikeli iş can hemde para kaybı neden olabilir.
Arıza durumlarında birden fazla kez tadilat uğramış yapan kişi elektrikçi değil yada bilgisi eksik.kablo atlamaları hatalı, sigortalar uygun değil ,ortak nötrü hattı kullanılmış.Tamamen tadilata uğramalı pano toplam güç eşit parçalara bölünüp dağıtım sigortası ona göre seçilmeli tüm dağıtım sigortaları kaçak akım korumalı olmalı, evleri gruplandırırız gurupları uygun belsem kablosu secin vb cok işi var düzgün hesaplam yapılmadığı için kablolarda aşırı yükten yanmalar olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri