jeneratör devreye girince sigorta atıyor.

shinning

Üye
merhaba arkadaşlar. çalıştığım işyerinde jeneratör devreye girince klima iç ünitelerinin (vrf ler) sigortası atıyor. bunun sebebini çözemedim. yardımlarınızı bekliyorum. tşk.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar. çalıştığım işyerinde jeneratör devreye girince klima iç ünitelerinin (vrf ler) sigortası atıyor. bunun sebebini çözemedim. yardımlarınızı bekliyorum. tşk.
ya jenerotörde kısa devre var ya da sigorta amperin düşük. eğer sigorta kaldırmıyorsa kablo kesitin uygunsa yükseltmen lazım

hemen atıyorsa jenerotörde kısa devre var eğer biraz çalıştıktan sonra atıyorsa sigorta amperin düşük. eğer sigorta kaldırmıyorsa kablo kesitin uygunsa yükseltmen lazım

daha önce sigortayı değiştirdim. ayrıca iç ünitelerin gücü çok düşük. 40w gibi. benim sigortam 20A. atması imkansız. sigortadan olduğunu düşünmüyorum. üstelik görünürde sadece içi üniteler bu durumdan etkileniyor. başka bir yerde sıkıntı yaşamadım.

Generatör gerilim ve frekans ayarlarınız düşükse, üniteler devreye girmede kalkınmada zorluk yaşadıgından sigorta atıyor olabilir. Generatördeki kısa devre iç sigortaları etkilemez. Sigortalar düşük olsa, Şebeke geriliminde de atar.

Generatör gerilim ve frekans ayarlarınız düşükse, üniteler devreye girmede kalkınmada zorluk yaşadıgından sigorta atıyor olabilir. Generatördeki kısa devre iç sigortaları etkilemez. Sigortalar düşük olsa, şebeke geriliminde de atar.

aslında aklıma gelen bir olasılık. ancak generatör benim alanım değil. biraz daha açabilirmisin. yada bu ayarı nasıl yaparım.

sn. zeybek birşey daha sormak istiyorum. eğer jeneratörün gerilim ve frekans ayarında sorun varsa bu diğer cihazlarıda etkilemezmi?

Bu ayar, generatör servisinin uzmanlıgıdır. Ama siz en azından ölçüm yaparsınız. Gerilimi zaten ölçersiniz. Generatör yenı bır modelse, üzerınde AKIM_GERİLKİM_FREKANS ölçü aletleri vardır. Oralardan okuyunuz. Gerilim için generatörün uyartım gerilimi, frekans içinde motor devri artırılır. Ama sız denemeyın, belkı gaz verme bobininde veya devrelerde sorun vardır. Sadece , ölçü aletlerini okuyun ve servisle konusun.
Kolay gelsin..

arkadaşlar konu ilgili başka fikri olan yok mu? yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar ben konut elektriğiyle uğraştıgım için böyle cevap verdim. Aynı mantıkla. Kusura bakmayın sayın zeybek hocam ve shinnig

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri