Hangi Cihaz Kaçak Akım Rölesini Attırıyor ?

CihaLarin bulundugu ortamda nem diye bir sorun olusuyormu kis mevsiminden dolayi nem olayi kacak akimi etkileye bir durumdur arkadaslar diger sebepleri yazmislar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1 adet kaçak akım rölesi daha alınız. 3 adet çoklu prizden 1'ini bu yeni aldığınız kakr'dan diğer 2'sini mevcut kakr'dan besleyin. Böylece yeni bir arızanın hangisinden geldiğini anlamış olursunuz. Ama bence sorun power supply'daki bir arıza. Kullandığınız power supply'ı değiştirerek de deneyebilirsiniz.
Yedek Kakr sorunu yok.
Bu mantıkla gidersek girişteki kakr by pass edilip herbir grup prize ayrı bir kakr konulabilir.
Bu şekilde en azından problem 1/3 e indirilir. Devamında da o gruptaki alıcıların herbirine Kakr bağlanıp problemli alıcı tespit edilebilir.
Teşekkürler.
Şimdilik en mantıklı çözüm ...

CihaLarin bulundugu ortamda nem diye bir sorun olusuyormu kis mevsiminden dolayi nem olayi kacak akimi etkileye bir durumdur arkadaslar diger sebepleri yazmislar
Nem sorunu yok kardeşim.
Ana dağıtım panosu da bu odada. Yeterli güçte klima mevcut. Yazın serin kışın sıcak oluyor yani.

Yedek Kakr sorunu yok.
Bu mantıkla gidersek girişteki kakr by pass edilip herbir grup prize ayrı bir kakr konulabilir.
Bu şekilde en azından problem 1/3 e indirilir. Devamında da o gruptaki alıcıların herbirine Kakr bağlanıp problemli alıcı tespit edilebilir.
Teşekkürler.
Şimdilik en mantıklı çözüm ...

Ben de bunu önericektim, en etkili ve kısa yol bu gibi görünüyor, şöyle bir ihtimal de var hiçbir kaçak akım açmayadabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri