Gerilim var ama akım yok?

Arkadaşlar elimde EKG cihazı var ve bu devrenin bataryayı sarj eden devresinde sıkıntı var.Normalde çıkış voltajı 24 V gösteriyor ama hiçbir şekilde akım yok heralde.Devrede bc556 gibi 2 transistör var kontrol ettim ama sağlam

Lütfen bir yardım

Sanki sanal voltaj varmış gibi

arkadasım anladıgım kadarıyla eletronık olcme ozellıgınız pek yok bu transtorlerı akım gecerken olctunuz mu
olctuysenız akım ne kadar gordunuz bazı bozuk transtorler bosta saglam gozukur ama
yuk bınınce sapıtır bır de bunu taraftan bakarak yaparsan daha ıyı olur

otomasyon

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadasım anladıgım kadarıyla eletronık olcme ozellıgınız pek yok bu transtorlerı akım gecerken olctunuz mu
olctuysenız akım ne kadar gordunuz bazı bozuk transtorler bosta saglam gozukur ama
yuk bınınce sapıtır bır de bunu taraftan bakarak yaparsan daha ıyı olur

otomasyon
evet bu tür durumlarda transistörü akım geçerken ölçmek daha iyi sonuç verir

şarz uçlarını bataryadan ayır. 3.3k direnci bir ledin herhangi bacağına bağla sonra eldeki iki ucu şarz uçlarına bağla (+ -yönü deneyerek bulabilirsin)eğer led yanarsa sorun bataryadadır saygılar..

arkadaşım bu tip sistemlerde akü takılı iken ampermetreyi seri takıp cihazı çalıştır.geçen akımı görürsün.eger akü şarj olmuş ise çekilen akım azalır.akü voltajı düşük ise ayarlanan akımda akü şarj olur.arkadaşların dediği gibi bazı şarj cihazları akü takılı olmadıgı zaman şarj akımı basmazlar.çünkü çıkışındaki referans voltajına göre çalışırlar.....

Arkadaşlar merhaba
Dün cihaz üzerinde epey bir zaman sarfetmeme rağmen neticede sonuç alabildim.Tüm denemelerime rağmen herşey anormaldi.Bütün LM serilerini kontrol ettim fakat hepsi sağlamdı.Aklıma bataryayı takıp öyle voltajı ölçmek istedim ve 1-2 dakika sonra gördümki batarya voltajı 19 V'dan 26V'a kadar kısa bir zamanda yükseldi.Buna binaen sorunu çözmüş olduk..

Cihaz akıllı şarj sistemi ile çalışıyor galiba.Çıkışta herhangi bir yük kabul etmiyor

Emeklerinize sağlık arkadaşlar

Arkadaşlar sorunun çözüldüğünü hatırlatıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri