Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Daha yeni kullanmaya başladım zaman ayarlamaları ve sayıcı ayarlamaları nasıl yapılıyor

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selamlar gemo AR2-A akıllı röle cnt1 sayıcı değeri diyelim ki sayıcı degeri 10 oldugunda bir çıkıs 15 oldugunda farklı bir çıkıs alabılirmiyim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar merhaba,

Üretmekte olduğumuz GEMO marka Akıllı Röle / PLC' lerle ilgili görüşleriniz ve sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Ürünlerimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için katkılarınızı bekliyoruz.
http://www.gemo.com.tr/ar2_tr.htm
http://www.gemo.com.tr/manuals_tr.htm

Herkese iyi çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO
öncelikle calışmalarınızda başarılar ben genelikle zelio kulanıyorum fakat sizin preslerde gemo kulanmayı düşünüyorum programı indirdim biraz inceledim satır birleştimeleri ve cizgiler cok uğraştırıyor veya ben beceremedim saygılar

arkadaşlar gemo ar2-a 'nın içindeki veriyi bilgisayara almak mümkün mü acaba?

Hayir mumkun degil.
Su andaki imkanlarla mumkunati yok
Kolay gelsin.
Ilerde bu ozellik eklenecek.

Okan Bey, Menu Tasarımda değer girebilmemiz için "CNT" değerini de koymak çok faydalı olur.
Ekrandan sadece, cntprst değerini değil, Sayıcının anlık değerini de +- değiştirebilirsek çok kıymetli olabilir.
Saygılar iyi çalışmalar.

Okan bey, Merhaba
Programda 2 ayrı alarm girişinden ayrı ayrı 2 ayrı güncel ekranla açıklamaları alabiliyorum. Ancak 2 alarm da aynı anda gelirse tek ekranda nasıl alabilirim. 2-3 sn dönüşümlü de olabilir. Ayrıca zaman rolesinin flaşör olarak çalışması ile bir örnek verebilirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

Son düzenleme:
ekdeki ornege bakabilirsiniz uzerinde gelistirme yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• 12.rar
    104.6 KB · Görüntüleme: 76
Değerli EGYPT,
İlginiz için öncelikle teşekkür ederim.Yapmış olduğunuz program yöntemlerden biri. Ancak 2 değilde 4 alarm geldiğini düşünecek olursak bunun gemo'nun özelliklerinden biri olduğunu düşünüyorum.Ancak bulamadım. Umarım bu özelliği vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri