Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Yakın zamanda aldığım Gemo Ar2 tip PLC( Akıllı Rölede) En bir kaç sıkıntı yaşamaktayım öncelikli olarak örnek vermek gerekirse bir zamanlayıcı üzerinde F1 tuşuna bastığımda bana o zamanlayıcının nasıl çalıştığını anlatan metin olması şu anda soru cevap şekilnde süren konular azalmasına neden olacak sanırım. Şimdi soruma gelecek olursak AR2 de hızlı sayıcı var'mı? (fstCnt hızlı sayısıcını) proksimiti saymak için kullanmak istiyorum bunu gerçekleştirebilirmiyim iyi çalışmlar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar gemo ar2 cihazın programını atamıyorum yardım ederseniz sevinirim

Gemo ar2-a da yazdıgım bır programda mevcut olan 3 adet zaman rolesını sıstem calısırken cıhaz uzerınden zaman ayarı yapmam gerek bu urunle gerceklestırebılecegım soylendı ancah malesef menu ayarlarını gerceklestıremedım . Yardıma ıhtıyacım var

okan bey kolay gelsin öncelikle yapmış olduğunuz bu mükemmel çalışmalarınızdan dolayı size ve ekip arkadaşlarınıza sonsuz teşekkürler

benimde 4 adet makinem var bu makineler elle çalışıyor bende bu makineleri gemo ar2 ile çalıştırmak istiyorum

size makinanın çalışma sistemini gönderiyorum ilgilenirseniz sevinirim İYİ ÇALIŞMALAR MALATYA DAN Nasuhi KILIÇ

SOĞUK PRES BULUNAN ELEMANLAR
1- 7,5 kW pompa motoru
2- Termik korumalı olacak
3- Acil stop butonu olacak
4- Start butonu
5- 24 DCV lift aşağı valfi
6- 24 DCV lift yukarı valfi
7- 24 DCV dekoplasyon valfi
8- 24 DCV basınç sensörü ( basınç şalteri ) 1 nc 1 no
9- Kızak sivici
10- Yukarı durdurma sivici

SOĞUK PRES ÇALIŞMA SİSTEMİ
1- Start butonuna bastığımızda 7,5kW pompa motoru devreye girecek
2- Pompa motoru ile birlikte zaman rölesi devreye girecek zaman rölesi ( 2sn ayarlı olacak )
3- Kızak sivici (NC) kontak ve basınç sensörü (NC) üzerinden geçip aşağı valfi çalışacaktır.
4- İstenilen basınca geldiği zaman piston aşağı valfi devreden çıkacak.
5- Piston aşağıda olmuş olacak ve 2 sn bekleyecek
6- 2 sn bekledikten sonra dekoplasyon valfi devreye girecek ve süresi 0,5 sn olacak ve devreden çıkacak
7- Dekoplasyon valfi devreden çıktıktan sonra piston yukarı valfi devreye girecek piston yukarı çıkacaktır.
8- Piston yukarıya geldiğinde siviçle piston istenilen yerde duracaktı.
9- En son olarak 3 sn sonra sistem stop durumuna geçecek ve herşey durmuş olacak
10- Sistem bu şekilde otomatik çalışacaktır.

gemoyu yeni yeni öreniyorum çok anlaşılır bir pırogramı var ve türkçe ama bu 0.10v analog giriş degerlerini nasıl örenirm bilemiyorum yardımcı olursanız dua ederim :)

okan bey merhaba gemonun 0.10 v analog giriş hesaplamaları hakında biraz bilgi verirminiz?
plc.de yeniyim ve ilk tercübemi gemoyla kazanmak istedim. aslında gemo gayet kolay anlaşılır bir yazılım geliştirmiş ama analog hesaplamalar ve rezerv özeligi hakında yetersiz bilgi verilmiş bu iki konu hakında yardımcı olursanız çok sevinirim, ilginiziçin tşkler.

öncelikler her keze merhaba gemo ile yeni tanıştım kumanda bilğim var bir hidrolik makina projemde takıldıgım yerler oldu
1-start-stop motor çalışaçak
2-motor çalışmadan kumanda devresi çalışmayaçak
3-1.ortak butonla 2.aşagı butona aynı anda basılınça aşagı valfi enerjileneçek piston aşagı inip -limit i tetiklediğinde yukarı çıkaçak yukarı limit i tetiklediğinde duraçak
4-istenildiği zaman 3.yukarı butonu ilede piston yukarı valfi enerjilenecek

hallettim biraz ugraşınça oldu

MErhaba arkadaşlar, AR2-A modelinden aldım yalnız program yükleyemiyorum. LAdder yazılımı acaba win7 64 bitte çalışmıyor mu? diye düşünerek arkadaşın xp olan bilgisayarında da denedim. "Cihaz cevağp vermiyor veya Com port hatası" uyarısı veriyor.
Com ve LPT'den COM1 seçili, farklı marka plcler kullandım bunu ilk defa kullanmaya çalışıyorum ama program yükleyemedim?

GEMO nun açılımını merak ediyorum.Teşekkür ederim.Bir GEMO kullanıcısı olarak bilmek istedim.Saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri