Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Merhaba okan bey ben GEMO ar2a kullanıcısıyım ve size birkaç sorum olacak ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum
1. GEMO nun içine attığımız programı GEMOnun içinden tekrar alabilme şansımız varmıdır?
2.GEMO yu bir uygulamada kullanırken programın gidişini bilgisayar ekranından izleme şansımız var mıdır ? (örneğin girişe bir sınır anahtarı bağlı diyelim sinir anahtarı etkin hale geldiği zaman bilgisayar ekranından kontakların durumunu görebilir miyiz ?
3.GEMO cihazını uzaktan kontrol edebilir miyiz?(internetten)
4.GEMO uygun şartlarda montajı yapıldığı zaman uygun elektriksel bağlantıları yapıldığı zaman ne kadar süre sorunsuz çalışır kafası karışabilir mi veya ne gibi sorun çıkarabilir?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende sizin gibi kullanıcıyım sorularınıza yanıt vermeye çalışayım;
1 soru için:Şu an itibari ile gemonun içinden programı geri çağıramıyoruz bildiğim kadarı ile
2 soru için:Hayır izleme şansımız yok
3 soru için:uzaktan erişimde yok
4 soru için:4,5-5 sene önce takmış oldugum gemoda hiç bir sıkıntı olmadı

bende sizin gibi kullanıcıyım sorularınıza yanıt vermeye çalışayım;
1 soru için:Şu an itibari ile gemonun içinden programı geri çağıramıyoruz bildiğim kadarı ile
2 soru için:Hayır izleme şansımız yok
3 soru için:uzaktan erişimde yok
4 soru için:4,5-5 sene önce takmış oldugum gemoda hiç bir sıkıntı olmadı
4.5 5 sene önce taktığınız GEMO ar2a yı hangi uygulamada kullandınız

otomatik kapı

Hamur kesme makinasında AR2-A ve Teco S310 Hız kontrol cihazı kullandım.
0.70 Sn. On - 1.10 Sn. Off olacak şekilde, anlık sürelerde günde 3-4 saat çalışma gerçekleştiriyor. Ve 3 yıldır sorunsuz çalışıyor.
Teco S310 Hız kontrol cihazının parametrelerinden Duruş rampasını 0.1 Sn, Kalkış rampasını da 0.1 Sn. olarak ayarladım. Cihaz 0.75KW. dır. motor gamak 0.18 KW. asenkron motordur.
Kısacası; 3 yıldır. haftada 6 gün mesai yapan bu sistemde
ne saniyeler(2Sn.) içerisinde on - off yapan gemo plc nin rölelerinde
ne saniyeler içerisinde duruş - kalkış yapan Teco S310 da
ne de saniyeler içinde start - stop yapan Gamak 0.18 asenkron motorda hiç bir sıkıntı görülmedi arkadaşlar.

Bir fikir olur diye, bilgilerinize.
İyi günler

Merhaba
özel güvenlikli bir binada kapı kontrolü için akıllı röleye ihtiyacım var.Ama daha önce hiç akıllı röle kullanmadım.Nasıl proğramlanacağınıda bilmiyorum.
Sistem şu 2 adet karşılıklı kapım var.A ve B kapısı diyelim.A kapısı açık iken B kapısı açılmayacak.1 kapı için kullanılacak malzeme
1 adet elektrikli kilit 12v
1 adet manyetik kontak normalde kapalı
2 adet normalde açık buton
1 adet led lamba kapı açık iken güvenlik merkezinde yanacak.Kapı kapandığında sönecek
aynı malzeme B kapısı içinde var. Yardımlarınızı bekliyorum.İnternetten Gemo'yu araştırıyorum.

Okan bey merhaba
Sizin ürünleri kullanmak istiyorum ama hiç kullanmadım.Nasıl proğramlanacağınıda bilmiyorum.
İnterlock sisteminde kullanacağım.
Sistemin çalışması 2 adet karşılıklı kapı var.A ve B diyelim.
A kapısı açık iken B kapısı açılmayacak.Kapılarda 12v kilit olacak.
1 kapıda bulunan malzemeler
1 adet 12v kilit
1adet nc manyetik kontak
2 adet no buton
1 adet kapının açık olduğunu gösteren led lamba
aynı malzemeler B kapısında da olacak.Gemo ile bu sistem çözülebilir mi?Hangi modeli öneriyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gemo ar1-a encoder baglayip metre olcmek mumkun mu acaba...ayarlanan olcude cikis vermek istiyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

merhaba
ben ar2 ile ısı nem ve zaman kontrolü yapmaya çalışıyorum.
nem sensörü ne kullanabilirim.

ama bir türlü beceremedim.

yardımcı olurmusunuz.

Gemo programlarken içinizde usb seri port çevirici kullanan varsa markasını paylaşabilir mi? ayrıca driver kurulduğunda donanım pc tarafından hemen tananıyor mu?
Teşekkürler...

selam arkadaşlar zaman modülü gemo dz 482 ile kontaktörü atıyorum 30 sanye ile dur kalk yapacak kontaktörü çalıştırmak istiyorum, bağlantı şeması hakkında yardımcı olur musunuz? modül üzerindeki etiket resmi aşağıda veriyorum. 1 ve 2 ile enerji verildikten sonra kontaktörün a1 ve a2 ye hangi numaralardan giriş yapacağım? gemodz482.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri