Fırçasız motor nerden bulurum

Bahxxx

Üye
Bisikleti elektrikli ye cevirmek istiyorum.Bunun icin fircasiz dc motor nerden bulurum ozellikleri ne olmali? Bu konu da cok bilgim yok ama su videodaki gibi birsey yapabilir miyim ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sırf motorla bitmiyor, motoru hobi modelcilik siteleriyle yurtdışı sitelerden bulursun.

"Videodaki gibi bir şey yapabilir miyim?" sorusunun cevabını senin vermen gerekmiyor mu zaten? Videodaki arkadaşın kullandığı temel ekipmanlar motor-esc-pil-throttle-ve mekanik parçalar. Bu kısımda temel olarak parçaları bulsanda işin espirisi mekanik olarak en azından motorun gücünü tekerleğe aktarmak.Bu en iyi dişliler ile yapılıyor ancak bu biraz zor. Onun yerine farklı bir model var onu yapmayı deniyebilirsin. Temel olarak motorun ucuna silindir bir parça, dışına da kalın zımpara yapıştırılarak oluşturulan bu birleşik sistemi tekerleğin direkt olarak lastik kısmına değdirilerek sürtünmeyle gitmesi hedefleniyor.Bu bahsettiğim kit yurtdışı forum sitelerinde çokça projeye konu olmuştu ismini hatırlayamasam da bu kit hazır olarakta satılıyor.

Aşağıda aklında bir fikir oluşması için hatırlayamadığım kitin temel olarak nasıl çalıştığını çizmeye çalıştım :)

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    17.3 KB · Görüntüleme: 25
pr_01_2572.jpg

bu daha mantıklı.
GREENLINE-26-JANT-DISC-UYUMLU-ELEKTRIK-DONUSUM-KITI

Valla ben gördüm o bile 1000 TL pillerin haftaya bilemedin 1 ay sonra cortlamayacağının garantisi yok!

Valla ben gördüm o bile 1000 TL pillerin haftaya bilemedin 1 ay sonra cortlamayacağının garantisi yok!
3 fazlı asenkron motoru fırçasız dc motora dönüştürmeyi düşünüyorum ama şu soruların içinden çıkamıyorum
a 24 oluklu stator nasıl sarılacak
b Bu sarımda dişlere karşılık gelen mıknatıs adeti kaç tane olacak tabi tornada 5 mm rotorun çapı daraldığı için mıknatıs kaç tane sığıyorsa oranı 24 dişe göre ne olmalı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri