Ev elektrik faturasında endüktif ücretlendirme!!

excel ile açılır gösteriyor programı ama excel le açamadım ben..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Excel 2007 sürümü gerekli.Önceki sürümlerde program çalışmıyor.

Burada iki usulsüz kullanım var. Kanunen bir yer verilen abone başka yere aktarılamaz.
İki dükkanı birleştirerek tek sayaca bağladığınızı söylediniz. Bu durumda bunu bir tadilat projesiyle bildirmeniz ve işyeri abonelerinden birinin iptal edilerek biriyle işyerinin beslenmesi gerekiyordu. Bu birinci usülsüzlük.
Ayrıca işyerini bir sayaçla beslediğinizde diğer artan önceden işyerine aldığınız bir aboneyi sonradan yaptığınız eve bağlamışsınız. Buda ikinci usülsüz kullanımınız.
Şu durumda Elektrik Dağıtım şirketi sizin elektriğinizi kesebilir, ve işiniz iyice zorlaşır.

Herkez dava aç, şikayet et diyor ama iş mahkemeye yansıdığı anda sizin kusurlu olduğunuz ortaya çıkar.

ilk faturam geldi fakat sıkıntı ekranda gözüktüğü üzere endüktif kısmındada faturalandırma yapmışlar aboneliğim şantiye aboneliği bulunduğumuz apartmanın daha müteahit iskanını almadı fakat bilen arkadşlar bu endüktif nedir? neden gelmiştir? fatura tutarım küçük ama evde değildim.
bunla ilgilli sıkıntı varmıdır. aparmandır, herhangi bir ticarethane değildir.

şimdiden teşekkür ederim.

Şantiye abonelerine,reaktif enerji tarifesi uygulanmaktadır.Tarifeniz,konut tarifesine geçmediği takdirde,endüktif tüketiminiz daima tahakkuk edecektir.Sayaca bağlı elektrik motorları gibi yükler,endüktif karakteristikli yüklerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri